Հյուսիսային պողոտայի շինարարությունը
Նոյեմբերի 13-ին տրանսպորտի եւ կապի նախարար Անդրանիկ Մանուկյանը հայտարարել էր, որ «ԱրմենՏել» ընկերության մենաշնորհը խոչընդոտում է Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը:
Նախարարն ասել էր, որ «ԱրմենՏելը» չի կատարել $ 127 մլն-ի չափով ներդրումների վերաբերյալ իր հանձնառությունը: Միեւնույն ժամանակ, Անդրանիկ Մանուկյանը աննպատակահարմար էր համարել «ԱրմենՏել»-ին լիցենզիայից զրկելը, քանի որ այդ ընկերությունը միակ կապի օպերատորն է Հայաստանում:
Անդրանիկ Մանուկյանը եւ «ԱրմենՏելի» տնօրեն Գեորգիոս Վասիլակիսը 2013 թվականին Անդրանիկ Մանուկյանը եւ «ԱրմենՏելի» տնօրեն Գեորգիոս Վասիլակիսը 2013 թվականին
2013 թվականի օգոստոսին Հայաստանի կառավարությունը եւ «ԱրմենՏելը» հանդիպեցին դատարանում:
•    10 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 13-19
Հայաստանի տեղը համաշխարհային տնտեսության մեջ
Նոյեմբերի 13-ին, խորհրդարանում ներկայացնելով 2008 թվականի պետբյուջեի նախագիծը, վարչապետ Սերժ Սարգսյանն ասել էր, որ «համաշխարհային բարդ տնտեսական գործընթացները իրենց անուղղակի ազդեցությունն ունեն մեր երկրի իրավիճակի վրա եւ ստիպում են հստակեցնել համաշխարհային տնտեսության մեջ Հայաստանի տեղի վերաբերյալ պատկերացումները»:
«Մենք պետք է կենտրոնանանք ապագայի տեսլականի վրա եւ չվատնենք մեր կարողությունները անցյալում կատարած սխալների շուրջ բանավիճելու վրա», - նկատել էր վարչապետը:
Հյուսիսային պողոտան
Նոյեմբերի 16-ին Երեւանում տեղի ունեցավ Հյուսիսային պողոտայի բացման արարողությունը:
Հյուսիսային պողոտայի շինարարությունը Հյուսիսային պողոտայի շինարարությունը
ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորել էր մայրաքաղաքի բնակիչներին «հիանալի նախագծի» ավարտի կապակցությամբ: Նա խոստովանել էր, որ «5 տարի առաջ, երբ նախագծի հեղինակները ներկայացրեցին ինձ Հյուսիսային պողոտայի կառուցման գաղափարը, կորցրեցի հանգիստս ու ինքս ինձ համար որոշեցի, որ այս նախագիծը պետք է իրագործվի ամենասեղմ ժամկետներում»:
•    5 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2012 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 13-19
Խորխե Օրիկոն Արցախում
Ուրուգվայի ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օրիկոն նոյեմբերի 13-ին այցելեց Ստեփանակերտ եւ հանդիպեց ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
Խորխե Օրիկոն Խորխե Օրիկոն
Լուսանկարը` Busqueda
Ի պատասխան՝ Ադրբեջանը բողոքի նոտա հղեց Ուրուգվային: «Ուրուգվայում պետք է հասկանան, որ այդպիսի քայլերը վնասում են փխրուն խաղաղ գործընթացին»,- ասել էր Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի մամուլի քարտուղար Էլման Աբդուլաեւը:
Կարեն Կարապետյանը՝ «Գազպրոմ մեժռեգիոնգազ»-ի թոփ մենեջեր
Նոյեմբերի 17-ին Երեւանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը նշանակվել էր «Գազպրոմ մեժռեգիոնգազ» ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալ՝ ռազմավարական զարգացման գծով:

Строительство Северного проспекта
13 ноября министр транспорта и связи Андраник Манукян заявил, что монополия телекоммуникационной компании «АрменТел» препятствует развитию экономики Армении.
Министр заявил, что «АрменТел» не выполнила обязательство об инвестициях в размере $ 127 млн. При этом Андраник Манукян назвал нецелесообразным лишение «АрменТел» лицензии, поскольку эта компания пока является единственным оператором связи в Армении.
Андраник Манукян и гендиректор «АрменТел» Георгиос Василакис в 2013 году Андраник Манукян и гендиректор «АрменТел» Георгиос Василакис в 2013 году
В августе 2003 года правительство Армении и «АрменТел» встретились в суде.
•    10 ЛЕТ НАЗАД: 13-19 НОЯБРЯ 2007 ГОДА
Место Армении в мировой экономике
13 ноября, представляя в парламенте проект госбюджета Армении на 2008 год, премьер-министр Серж Саргсян заявил, что «сложные международные экономические процессы имеют непосредственное влияние на ситуацию в нашей стране и вынуждают конкретизировать представления о месте Армении в мировой экономике».
«Нам следует сосредоточиться на видении будущего и не распылять наши возможности в диcкуссиях об ошибках, допущенных в прошлом», - заметил премьер, отмечая, что Армения находится под воздействием сложных процессов в мировой экономике.
Северный проспект
16 ноября в Ереване прошла церемония открытия Северного проспекта.
Строительство Северного проспекта Строительство Северного проспекта
Президент Армении Роберт Кочарян поздравил жителей столицы с завершением «прекрасного проекта». Он признался, что «5 лет назад, когда авторы проекта представили мне идею строительства Северного проспекта, я потерял покой
и решил для себя, что этот проект должен быть реализован, причем в самые короткие сроки».
•    5 ЛЕТ НАЗАД:  13-19 НОЯБРЯ 2012 ГОДА
Хорхе Орико в Арцахе
Председатель Палаты представителей Уругвая Хорхе Орико посетил 13 ноября Степанакерт и встретился с президентом НКР Бако Саакяном.
Хорхе Орико Хорхе Орико
Фото: Busqueda
В ответ Азербайджан направил ноту протеста Уругваю. «В Уругвае должны понять, что такие шаги опасны для хрупкого мирного процесса», - заявил пресс-секретарь МИД Азербайджана Эльман Абдуллаев.
Карен Карапетян стал топ-менеджером «Газпром межрегионгаз»
17 ноября бывший мэр Еревана Карен Карапетян был назначен заместителем гендиректора компании «Газпром межрегионгаз» по стратегическому развитию.
При этом он сохранил за собой и должность вице-президента Газпромбанка, которую занял в декабре 2011 года.