Հյուսիսային պողոտայի շինարարությունը
Նոյեմբերի 13-ին տրանսպորտի եւ կապի նախարար Անդրանիկ Մանուկյանը հայտարարել էր, որ «ԱրմենՏել» ընկերության մենաշնորհը խոչընդոտում է Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը:
Նախարարն ասել էր, որ «ԱրմենՏելը» չի կատարել $ 127 մլն-ի չափով ներդրումների վերաբերյալ իր հանձնառությունը: Միեւնույն ժամանակ, Անդրանիկ Մանուկյանը աննպատակահարմար էր համարել «ԱրմենՏել»-ին լիցենզիայից զրկելը, քանի որ այդ ընկերությունը միակ կապի օպերատորն է Հայաստանում:
Անդրանիկ Մանուկյանը եւ «ԱրմենՏելի» տնօրեն Գեորգիոս Վասիլակիսը 2013 թվականին Անդրանիկ Մանուկյանը եւ «ԱրմենՏելի» տնօրեն Գեորգիոս Վասիլակիսը 2013 թվականին
2013 թվականի օգոստոսին Հայաստանի կառավարությունը եւ «ԱրմենՏելը» հանդիպեցին դատարանում:
•    10 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2007 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 13-19
Հայաստանի տեղը համաշխարհային տնտեսության մեջ
Նոյեմբերի 13-ին, խորհրդարանում ներկայացնելով 2008 թվականի պետբյուջեի նախագիծը, վարչապետ Սերժ Սարգսյանն ասել էր, որ «համաշխարհային բարդ տնտեսական գործընթացները իրենց անուղղակի ազդեցությունն ունեն մեր երկրի իրավիճակի վրա եւ ստիպում են հստակեցնել համաշխարհային տնտեսության մեջ Հայաստանի տեղի վերաբերյալ պատկերացումները»:
«Մենք պետք է կենտրոնանանք ապագայի տեսլականի վրա եւ չվատնենք մեր կարողությունները անցյալում կատարած սխալների շուրջ բանավիճելու վրա», - նկատել էր վարչապետը:
Հյուսիսային պողոտան
Նոյեմբերի 16-ին Երեւանում տեղի ունեցավ Հյուսիսային պողոտայի բացման արարողությունը:
Հյուսիսային պողոտայի շինարարությունը Հյուսիսային պողոտայի շինարարությունը
ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորել էր մայրաքաղաքի բնակիչներին «հիանալի նախագծի» ավարտի կապակցությամբ: Նա խոստովանել էր, որ «5 տարի առաջ, երբ նախագծի հեղինակները ներկայացրեցին ինձ Հյուսիսային պողոտայի կառուցման գաղափարը, կորցրեցի հանգիստս ու ինքս ինձ համար որոշեցի, որ այս նախագիծը պետք է իրագործվի ամենասեղմ ժամկետներում»:
•    5 ՏԱՐԻ ԱՌԱՋ. 2012 ԹՎԱԿԱՆԻ ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ 13-19
Խորխե Օրիկոն Արցախում
Ուրուգվայի ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Խորխե Օրիկոն նոյեմբերի 13-ին այցելեց Ստեփանակերտ եւ հանդիպեց ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
Խորխե Օրիկոն Խորխե Օրիկոն
Լուսանկարը` Busqueda
Ի պատասխան՝ Ադրբեջանը բողոքի նոտա հղեց Ուրուգվային: «Ուրուգվայում պետք է հասկանան, որ այդպիսի քայլերը վնասում են փխրուն խաղաղ գործընթացին»,- ասել էր Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի մամուլի քարտուղար Էլման Աբդուլաեւը:
Կարեն Կարապետյանը՝ «Գազպրոմ մեժռեգիոնգազ»-ի թոփ մենեջեր
Նոյեմբերի 17-ին Երեւանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը նշանակվել էր «Գազպրոմ մեժռեգիոնգազ» ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալ՝ ռազմավարական զարգացման գծով:

The construction of the Northern Avenue
On November 13, Minister of Transport and Communication Andranik Manukyan stated that the telecommunications company ArmenTel’s monopoly hinders development of Armenian economy.
The Minister told that ArmenTel failed to uphold the commitment of investing USD 127m. At the same time, Andranik Manukyan said it would be unreasonable to revoke ArmenTel’s license as the company was the only telecommunication operator in the country.
Andranik Manukyan and ArmenTel CEO Georgios Vasilakis in 2013 Andranik Manukyan and ArmenTel CEO Georgios Vasilakis in 2013
In August 2013 Armenian Government and ArmenTel met in court.
•    10 YEARS AGO: 13-19 NOVEMBER, 2007
Armenia’s place in global economy
On November 13, Prime Minister Serzh Sargsyan introduced the 2008 draft budget of Armenia to the parliament and said that “difficult global economic processes directly impact the situation in our country and make us concretize Armenia’s place in global economy”.
“We need to focus on our vision of the future instead of scattering our capacities in discussions of mistakes we made in the past,” said the Prime Minister as he remarked that Armenia was influenced by complex processes in global economy.
The Northern Avenue
On November 16 the opening ceremony of the Northern Avenue was held in Yerevan.
The construction of the Northern Avenue The construction of the Northern Avenue
President of Armenia Robert Kocharyan congratulated residents of the capital with completion of the “beautiful project”. He said, “When the authors of the project shared with me the idea of Northern Avenue five years ago, I got wound up at once and decided we had to implement the project, and in the shortest terms possible.”
•    5 YEARS AGO: 13-19 NOVEMBER, 2012
Jorge Orrico visits Artsakh
President of the House of Representatives of Uruguay Jorge Orrico visited Stepanakert and met with NKR President Bako Sahakyan on November 13.
Jorge Orrico Jorge Orrico
Photo: Busqueda
Azerbaijan reacted by addressing a note of protest to Uruguay. “Uruguay has to understand that such actions are threatening the fragile process of peaceful settlement,” stated Elman Abdullayev, Press Secretary of Foreign Ministry of Azerbaijan.
Karen Karapetyan appointed top manager at Gazprom subsidiary
On November 17, former Yerevan Mayor Karen Karapetyan was appointed Deputy General Director for Strategic Development at Gazprom Mezhregiongaz.