«Նամակ «Ավրորայի» հերոսին» մրցույթը կամփոփվի փետրվարի 8-ին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական նախաձեռնությունն ու Մեդիամաքսը տեղեկացնում են, որ շարադրությունների համատեղ «Նամակ Ավրորայի հերոսին» մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն փետրվարի 8-ին՝ նախապես հայտարարված փետրվարի 1-ին փոխարեն:
Այս որոշումը պայմանավորված է նրանով, որ մրցույթին ներկայացվել են մեծ թվով շարադրություններ (444 աշխատանք), որոնց լիարժեք ծանոթանալու եւ գնահատելու համար անհրաժեշտ է լրացուցիչ ժամանակ:
Մրցույթի հանձնաժողովը կազմված է «Ավրորա» համաշխարհային միջազգային մարդասիրական նախաձեռնության եւ Մեդիամաքսի ներկայացուցիչներից: Հանձնաժողովի նախագահն է արձակագիր Նարինե Աբգարյանը:
Հայերեն լեզվով ներկայացված շարադրությունները (318 աշխատանք) հասանելի են այստեղ:
Անգլերեն լեզվով ներկայացված շարադրությունները (31 աշխատանք) հասանելի են այստեղ:
Ռուսերեն լեզվով ներկայացված շարադրությունները (95 աշխատանք) հասանելի են այստեղ:
Մրցույթին մասնակցել են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Վրաստանի, Ուզբեկստանի, Ղրղըզստանի, Ղազախստանի, Էստոնիայի, ԱՄՆ, Նիգերիայի եւ Շվեյցարիայի քաղաքացիներ:

Winners of “Letter to Aurora Prize Hero” contest to be announced on February 8 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Aurora Humanitarian Initiative and Mediamax inform that that the results of the joint essay contest "Letter to Aurora Prize Hero” will be announced on February 8 instead of February 1, as was announced previously.
This decision is conditioned by the fact that we received a large number of essays (444 works) that require additional time for proper reading and estimation.
The contest jury is comprised by representatives of Aurora Humanitarian Initiave and Mediamax. The Chairperson of the contest jury is writer Narine Abgaryan.
The essays submitted in Armenian (318 works) are available here.
The essays submitted in Engish (31 works) are available here.
The essays submitted in Russian (95 works) are available here.
Citizens of Armenia, Russia, Ukraine, Georgia, Uzbekistan, Kyrgyzstan, Kazakhstan, Estonia, USA, Nigeria and Switzerland took part in the contest.