«Նամակ «Ավրորայի» հերոսին» մրցույթը կամփոփվի փետրվարի 8-ին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական նախաձեռնությունն ու Մեդիամաքսը տեղեկացնում են, որ շարադրությունների համատեղ «Նամակ Ավրորայի հերոսին» մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն փետրվարի 8-ին՝ նախապես հայտարարված փետրվարի 1-ին փոխարեն:
Այս որոշումը պայմանավորված է նրանով, որ մրցույթին ներկայացվել են մեծ թվով շարադրություններ (444 աշխատանք), որոնց լիարժեք ծանոթանալու եւ գնահատելու համար անհրաժեշտ է լրացուցիչ ժամանակ:
Մրցույթի հանձնաժողովը կազմված է «Ավրորա» համաշխարհային միջազգային մարդասիրական նախաձեռնության եւ Մեդիամաքսի ներկայացուցիչներից: Հանձնաժողովի նախագահն է արձակագիր Նարինե Աբգարյանը:
Հայերեն լեզվով ներկայացված շարադրությունները (318 աշխատանք) հասանելի են այստեղ:
Անգլերեն լեզվով ներկայացված շարադրությունները (31 աշխատանք) հասանելի են այստեղ:
Ռուսերեն լեզվով ներկայացված շարադրությունները (95 աշխատանք) հասանելի են այստեղ:
Մրցույթին մասնակցել են Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Վրաստանի, Ուզբեկստանի, Ղրղըզստանի, Ղազախստանի, Էստոնիայի, ԱՄՆ, Նիգերիայի եւ Շվեյցարիայի քաղաքացիներ:

Итоги конкурса «Письмо герою «Авроры»» будут объявлены 8 февраля - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Международная гуманитарная премия «Аврора» и Медиамакс сообщают, что результаты конкурса эссе «Письмо герою Авроры» будут объявлены 8 февраля - вместо объявленного ранее 1 февраля.
Данное решение обусловлено активностью участников конкурса, а рамках которого были опубликованы 444 эссе, на ознакомление и оценку которых потребуется дополнительное время.
Жюри конкурса состоит из представителей международной гуманитарной премии «Аврора» и Медиамакс. Председатель жюри – писательница Нарине Абгарян.
Эссе, представленные на армянском языке (318 работ), доступны здесь.
Представленные на английском языке работы (31) доступны здесь.
Эссе на русском языке (95) доступны здесь.
В конкурсе приняли участие граждане Армении, России, Украины, Грузии, Узбекистана, Кыргызстана, Казахстана, Эстонии, США, Нигерии и Швейцарии.