Լուսանկարը` ԼՂՀ ՊՆ մամլո գրասենյակ
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունն այսօր հրապարակել է երեկ Քարվաճառում ձերբակալված ադրբեւանցի դիվերսանտի եւ նրանից առգրավված զենք-զինամթերքի լուսանկարները:
“Քանի որ ադրբեջանական պաշտոնական լրատվամիջոցները հերքում են մեր կողմից տարածված տեղեկատվությունն ադրբեջանական դիվերսիոն-հետախուզական խմբի ներթափանցման փորձի եւ խմբի որոշ անդամների գերեվարվելու մասին, ուստի անհրաժեշտ ենք համարում ներկայացնել որոշ լուսանկարներ, որոնք վկայում են խմբի եւ մասնավորապես գերեվարված զինծառայողների մեկի՝ Գուլիեւ Շահբազ Ջալալօղլուի (ծնված 1968թ., գրանցված Միրբաշիրի շրջանի Ղափանլու գյուղում) իրական մտադրությունների մասին”, ասված հաղորդագրության մեջ:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 9-ին Քարվաճառի ուղղությամբ ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում հայտնաբերվել է հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն խումբ, դրա անդամների մի մասը ձերբակալվել է, մյուս մասը դիմել է փախուստի:

Фото: Пресс-служба Министерства обороны НКР
Ереван /Медиамакс/. Пресс-служба Армии обороны НКР опубликовала фотографии азербайджанского диверсанта, задержанного вчера в Карвачаре, а также конфискованных у него оружия и боеприпасов.
«Поскольку азербайджанские официальные СМИ отрицают распространенную нами информацию о попытке разведывательно-диверсионного проникновения и пленении некоторых членов группы, мы считаем необходимым представить некоторые фотографии, свидетельствующие о реальных намерениях группы, в частности, одного из плененных военнослужащих - Гулиева Шахбаза Джалалоглу (1968 года рождения, из села Капанлу Мирбаширского района)»,- говорится в сообщении.
Напомним, что 9 июля в результате предпринятых передовыми частями Армии обороны оперативных действий была обнаружена разведывательно-диверсионная группа противника, несколько ее членов были задержаны, остальные бежали.