Դավիթ Տոնոյանը Մոսկվայում քննարկել է ՀԱՊԿ «Անքակտելի եղբայրություն-2015» զորավարժությանն առնչվող հարցեր - Mediamax.am
Դավիթ Տոնոյանը Մոսկվայում քննարկել է ՀԱՊԿ «Անքակտելի եղբայրություն-2015» զորավարժությանն առնչվող հարցեր
Երեւան: Մեդիամաքս: Աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Ստուդենիկինի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ-ի Ռազմական կոմիտեի և պաշտպանության նախարարների խորհրդի առաջիկա նիստերի օրակարգը, այդ թվում՝ ՀԱՊԿ-ի հակաօդային եւ հակահրթիռային պաշտպանության միասնական (միացյալ) համակարգի ստեղծմանն ու ՀԱՊԿ-ի ավիացիոն ուժերի ձեւավորմանը վերաբերող հարցեր:
Համաձայն ՀԱՊԿ-ի օպերատիվ և մարտական պատրաստության համատեղ միջոցառումների 2015թ. պլանի, քննարկվել են նաև գալիք տարում Հայաստանում կայանալիք «Անքակտելի եղբայրություն-2015» հավաքական խաղաղապահ ուժերի համատեղ զորավարժության անցկացմանն առնչվող խնդիրներ:

Давид Тоноян обсудил в Москве вопросы, связанные с учениями ОДКБ «Нерушимое Братство-2015» - Mediamax.am
3417 просмотров
Давид Тоноян обсудил в Москве вопросы, связанные с учениями ОДКБ «Нерушимое Братство-2015»
Ереван /Медиамакс/. Находящийся с рабочим визитом в Москве первый замминистра обороны Армении Давид Тоноян встретился с начальником Объединенного штаба ОДКБ, генерал-лейтенантом Александром Студеникиным.
В ходе встречи обсуждалась повестка предстоящих сессий Совета министров обороны и Военного комитета ОДКБ, в том числе, вопросы о создании совместной (объединенной) противовоздушной и противоракетной оборонной системы ОДКБ и формировании авиационных сил ОДКБ.
Согласно плану совместных мероприятий оперативной и боевой подготовки на 2015г., обсуждались также вопросы, связанные с совместными учениями коллективных миротворческих сил «Нерушимое Братство-2015», которые будут проводиться в следующем году в Армении.