Ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական գործակցության ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Աթենքում Հայաստանի եւ Հունաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջեւ ստորագրվել է ռազմական համագործակցության 2016թ. ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, նոյեմբերի 30-ին Հունաստան էր այցելել ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լեւոն Այվազյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Հունաստանի ԶՈՒ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ՀՀ եւ Հունաստանի միջեւ ռազմական համագործակցության զարգացմանը եւ խորացմանը, տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին վերաբերող եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

Подписан план армяно-греческого военного сотрудничества - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерства обороны Армении и Греции подписали в Афинах план военного сотрудничества на 2016 год.
Как сообщает пресс-служба минобороны Армении, 30 ноября Грецию посетила армянская делегация во главе с начальником управления оборонной политики минобороны Армении Левоном Айвазяном.
В ходе встреч с высокопоставленными представителями ВС Греции были обсуждены вопросы, касающиеся развития и углубления военного сотрудничества между Арменией и Грецией, ситуация в регионе, а также ряд других вопросов, представляющих двухсторонний интерес.