Ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական գործակցության ծրագիրը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Աթենքում Հայաստանի եւ Հունաստանի պաշտպանության նախարարությունների միջեւ ստորագրվել է ռազմական համագործակցության 2016թ. ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, նոյեմբերի 30-ին Հունաստան էր այցելել ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լեւոն Այվազյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Հունաստանի ԶՈՒ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են ՀՀ եւ Հունաստանի միջեւ ռազմական համագործակցության զարգացմանը եւ խորացմանը, տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին վերաբերող եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:

Yerevan/Mediamax/. The Armenian and Greek Defense Ministries signed a military cooperation program for 2015 in Athens.
On November 30, the delegation headed by Chief of Defense Policy Department of the Armenian Defense Ministry Levon Ayvazyan visited Greece, the Armenian Defense Ministry press service reports.
The meeting with the Greek high-ranking military officials focused on issues related to deepening and development of military cooperation, situation in the region as well as issues of mutual interest.