Պարգեւատրվել են Saber Janction-ին մասնակցած բուժծառայողները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր պարգեւատրվել են մարտի 29-ից ապրիլի 22-ը Գերմանիայում անցկացված «Միաձուլված սուր-2016» (Saber Junction 2016) բազմազգ զորավարժությանը մասնակցած եւ աչքի ընկած բժիշկները, բուժքույրերը եւ բուժակները։
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը եւ ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ Էնրիկո Ապրիամովը շնորհակալություն են հայտնել բուժծառայողներին մասնագիտական բարձր պատրաստվածության եւ ակտիվության, ինչպես նաեւ առաջադրված խնդիրները ժամանակին եւ օպերատիվորեն իրականացնելու համար:
«Միաձուլված սուր 2016» միջազգային զորավարժությանը մասնակցել է մոտ 5000 զինծառայող 15 պետությունից։
ՀՀ ԶՈւ դաշտային շարժական հոսպիտալի մասնակցության հիմնական նպատակն էր դաշտային հոսպիտալի տեղափոխման աշխատանքների կազմակերպումը եւ փորձի փոխանակումը, ինչպես նաեւ պատերազմական պայմաններին առավելագույն մոտեցված իրավիճակներում բուժօգնության ցուցաբերման եւ տարհանման աշխատանքների կազմակերպումը, ՀՀ ԶՈւ դաշտային հոսպիտալի փաստաթղթաշրջանառության համապատասխանեցումը ՆԱՏՕ-ի չափորոշիչներին եւ այլն։

Armenian medical staff from Saber Junction are awarded - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Today doctors, nurses and doctor’s assistants of Armenian Armed Forces were awarded, who distinguished themselves at Saber Junction 2016 multi-national combat training held on March 29-April 22 in Germany.
Armenian First Deputy Minister of Defense Davit Tonoyan and First Deputy Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Enriko Apriamov thanked the medical staff for high professional readiness and active efforts, as well as timely and operative realization of their tasks.
Around 500 servicemen from 15 countries participated in Saber Junction 2016 multi-national combat training.
The participation of Armenian Armed Forces’ mobile field hospital was mostly aimed on organization of transportation of the hospital and exchange of experience, organization of providing medical aid and transportation in conditions, maximally close to actual combat, as well as bringing Armenian Armed Forces’ mobile field hospital’s document flow to NATO standards, etc.