ՀՀ-ՌԴ ռազմարդյունաբերական գործակցությունը կխորանա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՌԴ արդյունաբերության եւ առեւտրի նախարար Դենիս Մանտուրովին:
Կողմերը բարձր են գնահատել ՀՀ-ում ռազմական նշանակության արտադրանքի վերանորոգման, տեխնիկական սպասարկման եւ արդիականացման հավատարմագրված սպասարկման կենտրոնների եւ համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծումը:
Վիգեն Սարգսյանը գոհունակություն է հայտնել ՀՀ-ում գործող «Կամազ-Արմենիա» համատեղ ձեռնարկության գործունեության առնչությամբ, ինչպես նաեւ առանձնահատուկ նշել է պետական արտահանման վարկի շրջանակում ստորագրված համաձայնագրերի իրականացմանն ուղղված 25 ռուսաստանյան գործարարների ներգրավվածությունը:
Վիգեն Սարգսյանը հայտնել է հայկական կողմի պատրաստակամությունը՝ արտադրական կոոպերացիայի շրջանակում լայնածավալ համագործակցության վերաբերյալ, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձեւաչափով:

Военно-промышленное сотрудничество между Арменией и РФ углубится - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян принял сегодня министра промышленности и торговли РФ Дениса Мантурова.
Стороны высоко оценили создание в Армении центров по ремонту, техническому обслуживанию и модернизации продукции военного назначения, а также совместных предприятий.
Виген Саргсян выразил удовлетворение в связи с работой совместного предприятия «Камаз-Армения» в Армении, а также отдельно подчеркнул участие 25 российских предприятий в реализации соглашений, подписанных в рамках государственного экспортного кредита.
Виген Саргсян сообщил о готовности армянской стороны к широкому сотрудничеству в рамках производственной кооперации, как в двустороннем, так и в многостороннем форматах.