ՀՀ ուժերի պատժիչ քայլերի արդյունքում հակառակորդն ունի եւս 4 զոհ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայկական ստորաբաժանումները պատժիչ գործողություններ են իրականացրել, ինչի արդյունքում հակառակորդը ունեցել է եւս 4 կորուստ:
Այս մասին հայտնել է պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այս գիշեր տեղի է ունեցել նախօրեի ադրբեջանական սադրանքի տրամաբանական զարգացումը. հայկական ստորաբաժանումները պատժիչ գործողություններ են իրականացրել, ինչի արդյունքում հակառակորդը ունեցել է եւս 4 կորուստ: Հիշեցնեմ, որ դեկտեմբերի 29-ի առավոտյան, Տավուշի մարզի Չինարի գյուղից հարավ-արեւելք տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ էր նախաձեռնել, ինչի հետեւանքով ունեցել էր մինչեւ 7 զոհ: Փաստացի՝ հակառակորդի արկածախնդրությանը, երկու օրվա ընթացքում, զոհ է գնացել ավելի քան մեկ տասնյակ ադրբեջանցի զինվորական», - ասել է մամուլի խոսնակը:

Yerevan/Mediamax/. Armenian military units performed a punitive operation, which caused 4 casualties on the Azerbaijani side.
This information was provided by Armenian Defense Ministry Spokesperson Artsrun Hovhannisyan.
“What happened at night was logical development of the provocation Azerbaijan made yesterday: Armenian units performed a punitive operation, which caused 4 casualties on the Azerbaijani side. I remind that in the morning of December 29 Azerbaijani Armed Forces made a diversion attempt at Armenian state border south-east of Chinari village of Tavush marz, and suffered up to 7 casualties. As a matter of fact, in two days Azerbaijan lost more than a dozen of servicemen because of their adventurism,” Spokesperson said.