ՀՀ ուժերի պատժիչ քայլերի արդյունքում հակառակորդն ունի եւս 4 զոհ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայկական ստորաբաժանումները պատժիչ գործողություններ են իրականացրել, ինչի արդյունքում հակառակորդը ունեցել է եւս 4 կորուստ:
Այս մասին հայտնել է պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այս գիշեր տեղի է ունեցել նախօրեի ադրբեջանական սադրանքի տրամաբանական զարգացումը. հայկական ստորաբաժանումները պատժիչ գործողություններ են իրականացրել, ինչի արդյունքում հակառակորդը ունեցել է եւս 4 կորուստ: Հիշեցնեմ, որ դեկտեմբերի 29-ի առավոտյան, Տավուշի մարզի Չինարի գյուղից հարավ-արեւելք տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ էր նախաձեռնել, ինչի հետեւանքով ունեցել էր մինչեւ 7 զոհ: Փաստացի՝ հակառակորդի արկածախնդրությանը, երկու օրվա ընթացքում, զոհ է գնացել ավելի քան մեկ տասնյակ ադրբեջանցի զինվորական», - ասել է մամուլի խոսնակը:

Противник понес новые потери в результате акции возмездия ВС Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Армянские вооруженные силы провели операцию возмездия, в результате которой противник понес еще 4 жертвы.
Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Этой ночью произошло логическое развитие вчерашней азербайджанской провокации: армянские подразделения провели операцию возмездия, в результате которой противник понес еще четыре жертвы. Напомню, что утром 29 декабря азербайджанские ВС предприняли попытку диверсионного проникновения в направлении армянских позиций, расположенных к юго-востоку от села Чинари Тавушского марза. В результате азербайджанская сторона понесла до 7 жертв. Фактически, жертвами авантюры противника в течение двух дней стали более десяти азербайджанских военнослужащих», - сказал пресс-секретарь министра обороны Армении.