ԵՄ հովանու ներքո քննարկվել են կիբեռանվտանգության խնդիրները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունվարի 18-ից 19-ը Երեւանում կայացել է ԵՄ Համընդհանուր անվտանգության եւ պաշտպանության քաղաքականության ոլորտի դասընթացների Common Security and Defense Policy (CSDP) բարձրաստիճան համաժողովը:
Այն նախատեսված էր ԵՄ Համընդհանուր անվտանգության եւ պաշտպանության քաղաքականության ոլորտի դասընթացների՝ արեւելյան գործընկեր պետությունների տարբեր գերատեսչություններ ներկայացնող շրջանավարտների համար:
Համաժողովն անցկացվել է ԵՄ Անվտանգության եւ պաշտպանական քոլեջի, ԵՄ արտաքին գործերի ծառայության եւ Ավստրիայի հովանավորության ներքո
Հանդես գալով համաժողովում՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը խոսել է գլոբալ սպառնալիքների դեմ պայքարում գործընկեր երկրների միջեւ երկխոսության կարեւորության մասին:
Կիբեռանվտանգության խնդիրներին նվիրված թեմայի շուրջ բանախոսությամբ հանդես է եկել ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի ներկայացուցիչը:

Члены Восточного партнерства обсудили в Ереване вопросы кибербезопасности - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 18-19 января в Ереване состоялась конференция выпускников курсов по тематике Всеобщей политики безопасности и обороны ЕС (Common Security and Defense Policy-CSDP), представляющих страны Восточного партнерства ЕС.
Форум прошел под эгидой Колледжа безопасности и обороны ЕС, Службы внешнеполитической деятельности ЕС и правительства Австрии.
Выступая на форуме, первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян заявил о важности диалога между странами-партнерами перед лицом глобальных угроз.
С лекцией о проблемах кибербезопасности на форуме выступил представитель Национального оборонного исследовательского института минобороны Армении.