ԵՄ հովանու ներքո քննարկվել են կիբեռանվտանգության խնդիրները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունվարի 18-ից 19-ը Երեւանում կայացել է ԵՄ Համընդհանուր անվտանգության եւ պաշտպանության քաղաքականության ոլորտի դասընթացների Common Security and Defense Policy (CSDP) բարձրաստիճան համաժողովը:
Այն նախատեսված էր ԵՄ Համընդհանուր անվտանգության եւ պաշտպանության քաղաքականության ոլորտի դասընթացների՝ արեւելյան գործընկեր պետությունների տարբեր գերատեսչություններ ներկայացնող շրջանավարտների համար:
Համաժողովն անցկացվել է ԵՄ Անվտանգության եւ պաշտպանական քոլեջի, ԵՄ արտաքին գործերի ծառայության եւ Ավստրիայի հովանավորության ներքո
Հանդես գալով համաժողովում՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը խոսել է գլոբալ սպառնալիքների դեմ պայքարում գործընկեր երկրների միջեւ երկխոսության կարեւորության մասին:
Կիբեռանվտանգության խնդիրներին նվիրված թեմայի շուրջ բանախոսությամբ հանդես է եկել ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի ներկայացուցիչը:

Yerevan /Mediamax/. On January 18-19 Yerevan hosted the EU Common Security and Defense Policy (CSDP) high-level conference.
It was intended for the alumni of the EU CSDP education programs from Eastern Partnership countries.
The conference was held under the auspices of the European Security and Defense College, the European External Action Service, and Austrian Government.
While delivering a speech at the conference, First Deputy Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan talked about the importance of the dialogue between partner countries in the face of global threats.
Representative of the National Defense Research University of the Armenian Defense Ministry delivered a lecture on cyber-security.