Խաղաղապահների ուսումնական կենտրոնը կվերանորոգվի ԱՄՆ աջակցությամբ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի «Զառ» ուսումնական կենտրոնում մեկնարկել են ԱՄՆ համաֆինանսավորմամբ իրականացվող շինարարական աշխատանքները:
Մեկնարկի արարողությանը մարտի 3-ին ներկա են գտնվել ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը եւ ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Միլզը:
«Կենտրոնը մեր ամերիկյան գործընկերների օժանդակության շնորհիվ առաջիկա ամիսների ընթացքում ամբողջովին կվերակառուցվի եւ նոր տեսք կստանա: Սա պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան ակտիվ եւ արդյունավետ համագործակցության հերթական վկայություններից մեկն է: Կենտրոնի հիմնավերանորոգումից եւ տեխնիկական վերազինումից հետո մեր խաղաղապահները հնարավորություն կունենան վարժանքները եւ առաքելություններին նախապատրաստությունն իրականացնել բարելավված եւ ժամանակակից չափանիշներին համապատասխանող պայմաններում»,- ասել է Վիգեն Սարգսյանը:
«Զառ» ուսումնական կենտրոնը ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի հիմնական ուսումնական ստորաբաժանումն է, որտեղ իրականացվում են խաղաղապահ ուժերի վարժանքները եւ վերապատրաստումը: Վերանորոգման աշխատանքներն իրականացվելու են մի քանի փուլով:

Фото: Министерство обороны РА
Ереван /Медиамакс/. В учебном центре «Зар» миротворческой бригады минобороны Армении стартовали строительные работы при софинансировании США.
На церемонии запуска работ 3 марта присутствовали министр обороны Армении Виген Саргсян и посол США Ричард Миллс.
«Благодаря поддержке наших американских партнеров центр в течение ближайших месяцев будет полностью перестроен. Это очередное свидетельство активного и эффективного армяно-американского сотрудничества в оборонной сфере. После ремонта и полного технического переоснащения центра наши миротворцы получат возможность проводить занятия и готовиться к миссиям в современным условиях», - сказал Виген Саргсян.
Учебный центр «Зар» является основным учебным подразделением миротворческой бригады минобороны Армении.