ՊՆ-ում ստորագրվել է հայ-բրիտանական համագործակցության նոր պլանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում այսօր անցկացվել են հայ-բիրտանական ամենամյա ռազմաքաղաքական խորհրդակցությունները՝ ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լեւոն Այվազյանի եւ Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջազգային անվտանգության քաղաքականության տնօրեն Նիք Գըրրի համանախագահությամբ:
ՊՆ-ում նշել են, որ խորհրդակցություններին մասնակցել է նաեւ ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը:
Ամփոփվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-բրիտանական համագործակցության 2016թ. արդյունքները, արձանագրվել է ամենամյա համագործակցության պլանի ամբողջական իրականացումը:
Քննարկվել են նաեւ 2017-2018 թվականների համագործակցության շրջանակում իրականացվելիք ծրագրերը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում` ռազմական կրթություն եւ վարժանքներ, կրտսեր հրամանատարների եւ խաղաղապահ հրահանգիչների պատրաստություն եւ այլն:
Ստորագրվել է նաեւ ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջեւ պաշտպանության բնագավառում 2017-2018 թթ. համագործակցության պլանը:

Подписан план военного сотрудничества между Арменией и Великобританией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Ереване сегодня состоялись ежегодные армяно-британские военно-политические консультации при председательстве начальника управления оборонной политики минобороны Армении Левона Айвазяна и директора политики международной безопасности минобороны Соединенного Королевства Ника Гира.
Были подведены итоги армяно-британского сотрудничества в 2016 году, констатировано полное выполнение ежегодного плана сотрудничества.
Были обсуждены планы сотрудничества на 2017-2018 гг. в представляющих двусторонний интерес сферах - военное образование, учения, подготовка младших командиров и инструкторов-миротворцев и т.д.
Был подписан план сотрудничества в оборонной сфере между министерствами обороны Армении и Великобритании на 2017-2018 гг..