ՊՆ-ում ստորագրվել է հայ-բրիտանական համագործակցության նոր պլանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում այսօր անցկացվել են հայ-բիրտանական ամենամյա ռազմաքաղաքական խորհրդակցությունները՝ ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լեւոն Այվազյանի եւ Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջազգային անվտանգության քաղաքականության տնօրեն Նիք Գըրրի համանախագահությամբ:
ՊՆ-ում նշել են, որ խորհրդակցություններին մասնակցել է նաեւ ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը:
Ամփոփվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-բրիտանական համագործակցության 2016թ. արդյունքները, արձանագրվել է ամենամյա համագործակցության պլանի ամբողջական իրականացումը:
Քննարկվել են նաեւ 2017-2018 թվականների համագործակցության շրջանակում իրականացվելիք ծրագրերը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում` ռազմական կրթություն եւ վարժանքներ, կրտսեր հրամանատարների եւ խաղաղապահ հրահանգիչների պատրաստություն եւ այլն:
Ստորագրվել է նաեւ ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության միջեւ պաշտպանության բնագավառում 2017-2018 թթ. համագործակցության պլանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Ministry of Defense hosted today the annual Armenian-British military-political consultations, co-chaired by Head of the Defense Policy Department of the Defense Ministry Levon Ayvazyan and Director of International Security Policy in the UK Nick Gurr.
Armenian MoD noted that UK Ambassador to Armenia Judith Farnworth also took part in the consultations.
Results of 2016-2017 Armenian-British Professional Cooperation Plan in defense sector were summed up, while the full implementation of the annual cooperation plan was registered.
Implementation of programs in a number of sectors of mutual interest was discussed within the frames of 2017-2018 cooperation: military education, trainings, as well as military readiness of junior commanders and peacekeeping instructors etc.
2017-2018 Professional Cooperation Plan was signed between Armenian Ministry of Defense and UK Ministry of Defense.