Հայաստանի եւ Իրանի ՊՆ ղեկավարները հանդիպել են Մոսկվայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը Մոսկվայում հանդիպել է իրանցի պաշտոնակից Հոսեյն Դեհղանիի հետ։
Հանդիպումը կայացել է Մոսկվայում ընթացող Միջազգային անվտանգության 6-րդ համաժողովի շրջանակում։ ՊՆ հաղորդագրության համաձայն, երկկողմ հարցերից բացի, նախարարները անդրադարձել են նաեւ ԼՂ հակամարտությանը՝ ընդգծելով, որ այն ռազմական լուծում չունի։
Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է նաեւ Սերբիայի պաշտպանության նախարար Զորան Ջորջեւիչի հետ։ Նրանք նշել են, որ երկու երկրները համագործակցության մեծ ներուժ ունեն ռազմատեխնիկական, գիտահետազոտական, ռազմաբժշկական, ռազմակրթական եւ այլ ուղղություններով։

Министры обороны Армении и Ирана встретились в Москве - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян встретился в Москве со своим коллегой из Ирана Хосейном Дехдани.
Встреча состоялась в рамках 6-й Московской конференции по вопросам безопасности.
Согласно сообщению минобороны Армении, помимо вопросов двустороннего сотрудничества, министры затронули также проблему карабахского конфликта, подчеркнув, что он не имеет военного решения.
Виген Саргсян встретился также с министром обороны Сербии Зораном Джорджевичем.
Собеседники отметили, что Армения и Сербия обладают большим потенциалом для развития сотрудничества в военно-технической, научно-исследовательской, военно-медицинской и военно-образовательной сферах.