Երեւանում են ռուսաստանցի ռազմական փորձագետները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստան է ժամանել ՌԴ ՊՆ փորձագետների աշխատանքային խումբը, որն այսօր հանդիպել է ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են «2013թ. դեկտեմբերի 2-ի` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ զինվորական սուրհանդակափոստային կապի ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրի մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրության նախագիծը եւ կնքման ընթացակարգերի հետագա կատարմանը վերաբերող հարցեր:
Արձանագրությամբ նախատեսվում է փոփոխություններ կատարել հիշյալ համաձայնագրում եւ դրա հավելվածում, որով սահմանվում է զինվորական սուրհանդակափոստային կապի ցանցով զինվորական նամակագրության առաքման կարգը: Համաձայնագիրը կարգավորում է մի կողմի պետության տարածքում տեղակայված զինվորական կազմավորումների համար մյուս կողմի պետության տարածքից զինվորական նամակագրության փոխանցման հետ կապված հարցերը:

Russian military experts arrive in Yerevan
Yerevan /Mediamax/. The task force of the experts from Russian Ministry of Defense arrived in Yerevan and met with representatives of Armenia’s Defense Ministry today.
The parties discussed the protocol “Changes to the Agreement between the Government of the Republic of Armenia and Government of the Russian Federation on Cooperation in the Area of Military Courier Services of 2 December 2013” and further implementation of signing procedures.
The protocol provides for realization of the changes in the mentioned agreement and its application, which establishes the procedure of servicemen’s correspondence via the military courier services network. The agreement regulates issues related to the transfer of letters from military forces, stationed in the territory of one party, to similar forces in the other.