Երեւանում են ռուսաստանցի ռազմական փորձագետները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստան է ժամանել ՌԴ ՊՆ փորձագետների աշխատանքային խումբը, որն այսօր հանդիպել է ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են «2013թ. դեկտեմբերի 2-ի` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ զինվորական սուրհանդակափոստային կապի ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրի մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրության նախագիծը եւ կնքման ընթացակարգերի հետագա կատարմանը վերաբերող հարցեր:
Արձանագրությամբ նախատեսվում է փոփոխություններ կատարել հիշյալ համաձայնագրում եւ դրա հավելվածում, որով սահմանվում է զինվորական սուրհանդակափոստային կապի ցանցով զինվորական նամակագրության առաքման կարգը: Համաձայնագիրը կարգավորում է մի կողմի պետության տարածքում տեղակայված զինվորական կազմավորումների համար մյուս կողմի պետության տարածքից զինվորական նամակագրության փոխանցման հետ կապված հարցերը:

В Ереване находятся российские военные эксперты - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Армению прибыла рабочая группа экспертов минобороны РФ, которая сегодня встретилась с представителями оборонного ведомства Армении.
На встрече обсуждался проект протокола «О внесении изменений в Соглашение между правительствами России и Армении о сотрудничестве в области военной фельдъегерско-почтовой связи от 2 декабря 2013 года», а также вопросы, касающиеся процедуры его подписания.
Протокол предусматривает внесение изменений в указанное соглашение и в его приложение, которое устанавливает порядок доставки воинской корреспонденции по сети военной фельдъегерско-почтовой связи. Соглашение регулирует вопросы, связанные с доставкой воинской корреспонденции в интересах воинских формирований государства одной стороны по сети военной фельдъегерско-почтовой связи государства другой стороны.