«Մեր բանակը օր-օրի ուժեղանում է», ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
Այդ մասին նա ասել է հուլիսի 13-ին Դիլիջանում՝ պաշտպանության նախարարության նոր ծրագրերի հանրային քննարկումների ամփոփմանը:
«Ձեռք են բերվում նոր զենքեր, նոր զինատեսակներ: Այսօր մեր զինված ուժերի հագեցվածությունը, կահավորումն ու հանդերձանքը բավարար մակարդակի վրա են, եւ բավարար են լուծելու բոլոր այն ռազմական խնդիրները, որ կարող են դրվել մեր բանակի առջեւ:
Մենք, իհարկե, չենք մոռանում, որ կռվի դաշտում գլխավոր գործող անձը մարդն է, հայ ռազմիկն է: Բոլոր այն ճակատամարտերում ու պատերազմներում, որտեղ մենք հաղթել ենք կամ հաջողություն ենք ունեցել, առաջին հերթին հաղթել ենք հենց մարդկային գործոնի շնորհիվ: Բավականաչափ քանակի եւ որակի զենք ու զինամթերք, գումարած խելացի ու աննահանջ մարտիկներ. ահա հաջողության գրավականը, որին ես չեմ կասկածում», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

He said this in Dilijan, where Armenian Ministry of Defense summed up public discussion on new projects on July 13.
“We have acquired new weapons and equipment. The level of saturation, furnishing and military uniforms of Armenian Armed Forces is satisfying, which allows tackling all possible military challenges.
Of course, we never forget that the main acting character in the battlefield is human being, the Armenia fighter. We have always won most important battles, wars and registered significant successes owing to human factor. The combination of sufficient number and quality of weaponry and ammunition, as well as smart and courageous servicemen is the key to success, which I have never doubted,” Serzh Sargsyan said.