Վիգեն Սարգսյանն այցելել է մարտական հենակետեր - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախ կատարած աշխատանքային այցի երրորդ օրը ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այցելել է հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետեր:
Նա զրուցել դիրքապահների հետ, ծանոթացել է շփման գծում տիրող իրավիճակին, հակառակորդի հնարավոր ոտնձգություններին առավել նպատակային հակազդելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Այցի շրջանակում Արցախի ՊԲ շտաբում կայացած խորհրդակցությանը անդրադարձ է կատարվել սարքերի միասնական կառավարման համակարգի ներդրման, մարտական հենակետերի լրակահավորման, ինժեներական եւ ամրաշինական կառույցների ամրապնդման հարցերին:
ՊԲ զորամասերից մեկում Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է նորակոչիկների հետ։
«Դուք եկել եք կատարելու հայրենիքը պաշտպանելու անչափ կարեւոր առաքելությունը: Վստահեցնում եմ, որ ողջ հայ ժողովուրդը՝ ոչ միայն ձեր ընտանիքները, այլեւ բոլորը, ուշի-ուշով հետեւում են ձեր ամեն քայլին, ձեր արձանագրած ամեն մի հաջողությանը եւ մտահոգվում ձեզ հուզող խնդիրներով: Երաշխավորում եմ, որ Հայաստանի եւ Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունն անում են հնարավորը, որպեսզի ձեր ծառայությունն անցնի առավալագույնս արդյունավետ»,- նշել է ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը:

Виген Саргсян посетил боевые посты в Арцахе - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. На третий день рабочего визита в Арцах министр обороны Армении Виген Саргсян посетил расположенные боевые посты на южном направлении.
Министр беседовал с военнослужащими, ознакомился с ситуацией на линии соприкосновения и с работами, ведущимися для более целевого реагирования на возможные провокации противника.
На совещании в штабе Армии обороны Арцаха были рассмотрены вопросы внедрения единой системы управления устройствами, дополнительного обустройства боевых постов, укрепления инженерных и оборонительных сооружений.
В одной из воинских частей Армии обороны Виген Саргсян встретился с новобранцами.
«Вы приехали осуществлять крайне важную миссию защиты родины. Уверяю вас, что не только ваши семьи, но и весь армянский народ следит за каждым вашим шагом. Я гарантирую, что военно-политическое руководство Армении и Арцаха делает все возможное, чтобы ваша служба проходила максимально эффективно»,- отметил глава оборонного ведомства Армении.