Երեւանը Բաքվի սադրանքներին կոշտ պատասխան է խոստանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն այսօր հաղորդագրություն է տարածել՝ հերքելով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկությունը, թե հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական Գարալար գյուղի ուղղությամբ, ինչի հետեւանքով վիրավորում էր ստացել 13-ամյա երեխա։
«Երեկ երեկոյան եւ անցած գիշերվա ընթացքում հայկական զինված ուժերը, հայ-ադրբեջանական սահմանի ողջ երկայնքով, որեւէ զինատեսակից կրակ չեն բացել»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՊՆ-ն հիշեցրել է, որ Հայաստանի զինված ուժերը երբեք եւ որեւէ պարագայում նշանառության տակ չեն վերցնում խաղաղ բնակավայրերը։
«Ադրբեջանական քարոզչամեքենայի կեղծիքն ի հայտ է գալիս նույնիսկ իրենց տարածած լուսանկարներում, որոնցում պարզ երեւում է, որ երեխայի վերքերն ակնհայտորեն հին են եւ որեւէ կապ չեն կարող ունենալ օգոստոսի 7-ին իբր ստացած բեկորային վնասվածքների հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը կոչ է անում զերծ մնալ նոր արկածախնդրություններից, ինչպես նաեւ նախազգուշացնում, որ որեւիցե սադրանքի պարագայում հայկական կողմը դիմելու է պատասխան կոշտ գործողությունների»,- հայտարարել են ՀՀ ՊՆ-ում։

Ответ Еревана на провокации Баку будет жестким - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении распространило сегодня сообщение, опровергающее информацию азербайджанских СМИ о том, что подразделения армянских вооруженных сил открыли огонь по азербайджанскому селу Гаралар, в результате которого ранение получил 13-летний ребенок.
«Вчера вечером и прошлой ночью армянские вооруженные силы по всей линии армяно-азербайджанской границы не открывали огонь ни из одного вида оружия»,- говорится в сообщении.
Министерство обороны напомнило, что вооруженные силы Армении ни при каких обстоятельствах не берут под прицел мирные населенные пункты.
«Распространяемая азербайджанской агитмашиной фальсификация обнаруживается даже посредством их же фотографий, на которых ясно видно, что раны ребенка явно не новые и  не могут быть каким-либо образом связаны с осколочным ранением, якобы полученным 7 августа.
Министерство обороны Армении призывает военно-политическое руководство Азербайджана воздержаться от новой авантюры, а также предупреждает, что в случае провокации армянская сторона прибегнет к жестким ответным мерам»,- сообщили в армянском оборонном ведомстве.