Երեւանը Բաքվի սադրանքներին կոշտ պատասխան է խոստանում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն այսօր հաղորդագրություն է տարածել՝ հերքելով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկությունը, թե հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական Գարալար գյուղի ուղղությամբ, ինչի հետեւանքով վիրավորում էր ստացել 13-ամյա երեխա։
«Երեկ երեկոյան եւ անցած գիշերվա ընթացքում հայկական զինված ուժերը, հայ-ադրբեջանական սահմանի ողջ երկայնքով, որեւէ զինատեսակից կրակ չեն բացել»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՊՆ-ն հիշեցրել է, որ Հայաստանի զինված ուժերը երբեք եւ որեւէ պարագայում նշանառության տակ չեն վերցնում խաղաղ բնակավայրերը։
«Ադրբեջանական քարոզչամեքենայի կեղծիքն ի հայտ է գալիս նույնիսկ իրենց տարածած լուսանկարներում, որոնցում պարզ երեւում է, որ երեխայի վերքերն ակնհայտորեն հին են եւ որեւէ կապ չեն կարող ունենալ օգոստոսի 7-ին իբր ստացած բեկորային վնասվածքների հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը կոչ է անում զերծ մնալ նոր արկածախնդրություններից, ինչպես նաեւ նախազգուշացնում, որ որեւիցե սադրանքի պարագայում հայկական կողմը դիմելու է պատասխան կոշտ գործողությունների»,- հայտարարել են ՀՀ ՊՆ-ում։

Yerevan /Mediamax/. Armenian Ministry of Defense responded today to the information by Azerbaijani media, according to which the Armenian subdivisions opened fire in the direction of Garalar village in Azerbaijan, which wounded 13-year-old child.
“Yesterday evening and throughout the night the Armenian Armed Forces did not open fire from any weapon along the entire length of Armenian-Azerbaijani border,” the statement reads.
The Armenian Defense Ministry denied the allegations, mentioning that the Armenian Forces never target peaceful population.
“The falsification by Azerbaijani propaganda is evident even from their own pictures, which show that the child’s wounds are rather old and have nothing to do with allegedly “shrapnel wound” on August 7.
Armenian Ministry of Defense called on Azerbaijani military and political leadership to avoid further escalation, warning that any provocation will receive tough response from the Armenian side,” Armenian Defense Ministry stated.