ՀՀ-ն կդադարի միայն զենք ներկրող լինել, հույս է հայտնել նախարարը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն այսօր հույս է հայտնել, որ առաջիկայում Հայաստանը հնարավորություն կունենա հանդես գալ ոչ միայն որպես զենք-զինամթերք ներկրող, այլեւ բարձր տեխնոլոգիական պաշտպանական միջոցներ արտահանող երկիր։
«Այս տարի մարտական ծառայության մեջ ներդրել ենք ամբողջությամբ Հայաստանում մշակված եւ արտադրված միջոցներ, որոնք չափազանց կարեւոր են մարտական հերթապահության արդյունավետ իրականացման եւ միջոցների տնտեսման տեսակետից»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է նախարարը։
Խոսելով Ռուսաստանից 200 մլն դոլարի վարկի շրջանակում Հայաստան սպառազինության մատակարարման մասին, Վիգեն Սարգսյանն ասել է, որ գործընթացը մինչև տարեվերջ կավարտվի։

Yerevan /Mediamax/. Minister of Defense of Armenia Vigen Sargsyan expressed hope today that Armenia will soon have the opportunity not only import arms and ammunition, but also export high tech defense equipment.
“This year we have invested defense equipment, fully designed and produced in Armenia, which is extremely important from the point of effective military duty and saving resources,” Vigen Sargsyan said in a news conference.
Touching upon armament supply to Armenia within the frames of USD 200m Russian loan, Vigen Sargsyan said it will be completed till the of the year.