Բաքվին է փոխանցվել ադրբեջանցի սպայի դին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի Երասխ-Սադարակ հատվածում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ ներկայացուցիչներին է փոխանցվել ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դին։
ՀՀ ՊՆ-ում հիշեցրել են, որ նոյեմբերի 23-ի առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հարավ-արեւմտյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի դիմաց` միջդիրքային տարածքում, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները հայտնաբերել էին ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ:
Ստացված օպերատիվ-հետախուզական տվյալների արդյունքում պարզվել էր, որ նշյալ զինծառայողը եղել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կապիտան, վաշտի հրամանատար, որը զորամասում կատարած հանցագործությունից հետո դիմել էր փախուստի:

Armenia returns the body of Azerbaijani officer found last week - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Today Armenia transferred the body of the Azerbaijani serviceman, found near the Armenian border, to representatives of the Armed Forces of Azerbaijan. The transfer took place with mediation of the International Committee of the Red Cross, in the Yeraskh-Sadarak area of the state border between the two countries.
The Defense Ministry of Armenia reminded that Armenian soldiers discovered the body of the Azerbaijani Armed Forces officer near a military position in the southwest part of the Armenian state border in the morning of November 23.
According to the operative intelligence data, the mentioned officer was a company captain of the Azerbaijani Armed Forces, who escaped from his unit after a crime was committed there.