Բաքվին է փոխանցվել ադրբեջանցի սպայի դին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի Երասխ-Սադարակ հատվածում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ ներկայացուցիչներին է փոխանցվել ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դին։
ՀՀ ՊՆ-ում հիշեցրել են, որ նոյեմբերի 23-ի առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հարավ-արեւմտյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի դիմաց` միջդիրքային տարածքում, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները հայտնաբերել էին ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ:
Ստացված օպերատիվ-հետախուզական տվյալների արդյունքում պարզվել էր, որ նշյալ զինծառայողը եղել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կապիտան, վաշտի հրամանատար, որը զորամասում կատարած հանցագործությունից հետո դիմել էր փախուստի:

Ереван /Медиамакс/. Сегодня на участке Ерасх-Садарак армяно-азербайджанской государственной границы при посредничестве Международного комитета Красного Креста представителям ВС Азербайджана было передано тело азербайджанского военнослужащего.
В минобороны Армении напомнили, что утром 23 ноября на юго-восточном направлении госграницы Армении армянские военнослужащие обнаружили в нейтральной зоне тело военнослужащего ВС Азербайджана
Из полученных оперативно-разведывательных данных выяснилось, что военнослужащий был капитаном, командиром роты, который совершил побег после инцидента в воинской части.