«Այս տեմպը պահելու դեպքում բանակում խնդիր չենք ունենալու» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ 2017 թվականին Զինված ուժերում մեկնարկել են բազմաթիվ բարեփոխումներ:
Նախագահն այդ մասին ասել է «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի տարեվերջյան նիստին:
«Ամենահիմնականը ես համարում եմ ընտրություններից հետո մեր երկրում կատարված աշխատանքը անվտանգության, պաշտպանության ոլորտներում:
Մեր զինված ուժերն այս տարվա ընթացքում համալրվեցին ինչպես սպառազինությամբ, այնպես էլ բազմաթիվ բարեփոխումներ իրականացվեցին և իրականացվում են: Համոզված եմ՝ այս տեմպը շարունակելու դեպքում մենք անվտանգության ոլորտում, ավելի հստակ՝ զինված ուժերում, որևէ խնդիր չենք ունենալու», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Armenian President: Our work rate will secure the army from problems - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan has noted today that the Armenian Armed Forces launched many reforms in 2017.
President Sargsyan made that statement at the year’s final session of the Board of Trustees of Yerevan State University Foundation.
“I consider the work we have done in security and defense after the elections to be the most important part of 2017.
This year we replenished our armed forces with new weapons, realized or launched many reforms. I am certain that if we maintain this work rate in the security sector, our army in particular, we will face no problems in the future,” said Serzh Sargsyan.