«Այս տեմպը պահելու դեպքում բանակում խնդիր չենք ունենալու» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ասել է, որ 2017 թվականին Զինված ուժերում մեկնարկել են բազմաթիվ բարեփոխումներ:
Նախագահն այդ մասին ասել է «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի տարեվերջյան նիստին:
«Ամենահիմնականը ես համարում եմ ընտրություններից հետո մեր երկրում կատարված աշխատանքը անվտանգության, պաշտպանության ոլորտներում:
Մեր զինված ուժերն այս տարվա ընթացքում համալրվեցին ինչպես սպառազինությամբ, այնպես էլ բազմաթիվ բարեփոխումներ իրականացվեցին և իրականացվում են: Համոզված եմ՝ այս տեմպը շարունակելու դեպքում մենք անվտանգության ոլորտում, ավելի հստակ՝ զինված ուժերում, որևէ խնդիր չենք ունենալու», - ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Президент: «При соблюдении такого темпа у нас не будет проблем в армии» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян заявил сегодня, что в 2017 году в Вооруженных силах был начат ряд реформ.
Об этом президент заявил на заключительном заседании совета попечителей фонда «Ереванский государственный университет».
«Самым важным в нашей стране, на мой взгляд, является проделанная после выборов работа в сфере безопасности и обороны.
За этот год в вооруженные силы поступило новое вооружение, был начат и проводится ряд реформ. Уверен, что при соблюдении такого темпа у нас не будет проблем в сфере безопасности, в частности – в вооруженных силах»,- отметил Серж Саргсян.