Զինծառայողներին կառաջարկվեն հիփոթեքի աննախադեպ պայմաններ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կյանքի կկոչվի զինծառայողներին հիփոթեքային վարկավորման աննախադեպ պայմաններ առաջարկող ծրագիր:
Այդ մասին ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը՝ 2-րդ բանակային զորամիավորման զորամասեր կատարած այցի ընթացքում:
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ՀՀ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Օնիկ Գասպարյանի ուղեկցությամբ
Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է զորամասերի սպայակազմի հետ, խոսել է զինված ուժերում սկիզբ առած կառուցվածքային լուրջ բարեփոխումների մասին:
Նա, մասնավորապես, անդրադարձել բանակի արդիականացման յոթնամյա ծրագրի հիմնական ուղղություններին, «Ես եմ», «Պատիվ ունեմ», «Դիտակետ» ծրագրերին եւ դրանց ակնկալվող արդյունքներին:
Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել է, որ հետեւողական քայլեր են ձեռնարկվում ռազմակրթական ոլորտում սպայական մասնագիտության նկատմամբ գրավչության աճն ապահովելու եւ զինված ուժերն առավել բանիմաց ու հմուտ սպաներով համալրելու ուղղությամբ:
Նախարարը շեշտել է, որ զինծառայողների կենցաղային պայմանների բարելավման եւ նրանց սոցիալական պաշտպանության հարցերը գտնվում են երկրի ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում։

Военнослужащим будет предложена ипотека по специальным условиям - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В скором времени будет объявлено о программе ипотечного кредитования военнослужащих по беспрецедентным условиям.
Об этом заявил министр обороны Армении Виген Саргсян в ходе визита в воинские части 2-го армейского корпуса.
В сопровождении первого заместителя начальника Генерального штаба ВС Армении, генерала-майора Оника Гаспаряна глава оборонного ведомства Армении обсудил с офицерским составом воинских частей начавшиеся в Вооруженных силах структурные реформы.
Виген Саргсян, в частности, коснулся основных направлений семилетнего плана модернизации армии, программ «Это я», «Честь имею», «Наблюдательный пункт» и ожидаемых результатов.
Виген Саргсян подчеркнул, чтов сфере военного образования осуществляются последовательные шаги для обеспечения роста привлекательности офицерской профессии.
Министр подчеркнул, что вопросы улучшения их бытовых условий и социальной защиты находятся в центре внимания руковоства страны.