Խաղաղապահ բրիգադի 20 հրահանգիչներ միջազգային որակաորում են ստացել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեծ Բրիտանիայի զինված ուժերի ռազմական ուսումնախորհրդատվական խմբի հրահանգիչների կողմից ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի հրահանգչական կազմի համար անցկացվել է դասընթաց:
20 հրահանգիչներ պատրաստվել են միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան մեթոդաբանության խաղաղապահ դասընթացներ անցկացնելու համար:
Մարտի 16-ին, դասընթացի ավարտական արարողության ժամանակ, շրջանավարտներին ավարտական հավաստագրերն է հանձնել Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը:
Պարապմունքի ընթացքում առավել ակտիվություն եւ գիտելիքների բարձր մակարդակ ցուցաբերած զինծառայողները պարգեւատրվել են խորհրդանշական նվերներով:

20 инструкторов миротворческой бригады получили междунардоную квалификацию - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Инструкторы военной учебно-консультативной группы Вооруженных сил Великобритании провели курсы для инструкторского состава миротворческой бригады министерства обороны Армении.
20 инструкторов прошли подготовку по проведению курсов для миротворцев в соответствии с международными стандартами.
16 марта на церемонии окончания курса дипломы  выпускникам вручила посол Соединенного Королевства в Армении Джудит Фарнуорт.
Наиболее активные военнослужащие, продемонстрировавшие высокий уровень знаний в ходе занятий, получили символические подарки.