Խաղաղապահ բրիգադի 20 հրահանգիչներ միջազգային որակաորում են ստացել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Մեծ Բրիտանիայի զինված ուժերի ռազմական ուսումնախորհրդատվական խմբի հրահանգիչների կողմից ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ բրիգադի հրահանգչական կազմի համար անցկացվել է դասընթաց:
20 հրահանգիչներ պատրաստվել են միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան մեթոդաբանության խաղաղապահ դասընթացներ անցկացնելու համար:
Մարտի 16-ին, դասընթացի ավարտական արարողության ժամանակ, շրջանավարտներին ավարտական հավաստագրերն է հանձնել Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը:
Պարապմունքի ընթացքում առավել ակտիվություն եւ գիտելիքների բարձր մակարդակ ցուցաբերած զինծառայողները պարգեւատրվել են խորհրդանշական նվերներով:

Yerevan/Mediamax/. The British Army training instructors have held a workshop for the training instructors of the Peacekeeping Brigade of the Armenian Defense Ministry.
Twenty Armenian instructors have been taught the methodology to train the peacekeepers, which complies with international standards.
During the closing ceremony of the workshop on March 16, UK Ambassador to Armenia Judith Farnworth handed over the certificates to the Armenian instructors.
The instructors who have displayed high level of commitment and knowledge during the workshop received token gifts.