Լուսանկարը` Արծրուն Հովհաննիսյանի ֆեյսբուքյան էջ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ միասին, այցելել է ՀՀ հարավարեւմտյան սահմանագիծ՝ նախիջեւանյան ուղղություն։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացնում է, որ տեղում ծանոթանալով օպերատիվ իրավիճակին՝ երկու նախարարները զորամիավորման հրամանատարության հետ քննարկել են սահմանային ուղղության ծառայության առանձնահատկությունները։
Դավիթ Տոնոյանը հրամանատարությանը հանձնարարել է լինել մշտապես զգոն, չտրվել որեւէ սադրանքի, սակայն խստագույնս կանխել հակառակորդի ցանկացած առաջխաղացում։

Armenia’s Defense and Foreign Ministers visit the borderline - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Minister of Defense Davit Tonoyan and Minister of Foreign Affairs Zohrab Mnatsakanyan have visited the southeastern state border line (Nakhijevan direction).
According to Spokesperson for Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan, the ministers discussed specifics of military service at the borders with the commanding officers after getting familiar with the operative situation at the unit.
Davit Tonoyan instructed the command staff to maintain vigilance, avoid falling for provocations and take the strictest measures to thwart any advance by the rival.