Լուսանկարը` Արծրուն Հովհաննիսյանի ֆեյսբուքյան էջ
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ միասին, այցելել է ՀՀ հարավարեւմտյան սահմանագիծ՝ նախիջեւանյան ուղղություն։
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացնում է, որ տեղում ծանոթանալով օպերատիվ իրավիճակին՝ երկու նախարարները զորամիավորման հրամանատարության հետ քննարկել են սահմանային ուղղության ծառայության առանձնահատկությունները։
Դավիթ Տոնոյանը հրամանատարությանը հանձնարարել է լինել մշտապես զգոն, չտրվել որեւէ սադրանքի, սակայն խստագույնս կանխել հակառակորդի ցանկացած առաջխաղացում։

Глава МИД и минобороны Армении посетили границу с Азербайджаном - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян и глава МИД Зограб Мнацаканян посетили сегодня юго-западную границу Армении - нахиджеванское направление.
Пресс-секретарь минобороны Армении Арцрун Ованнисян сообщил, что, ознакомившись с оперативной ситуацией, министры вместе с командованием воинской части обсудили особенности службы в пограничном направлении.
Давид Тоноян приказал командованию быть бдительными, не поддаваться на провокации,  при этом строжайшим предотвращая любые посягательства противника.