Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Ռուդի Ջուլիանիին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է մասնավոր այցով Հայաստանում գտնվող Նյու Յորքի նախկին քաղաքապետ Ռուդի Ջուլիանիին:
ՊՆ Հաղորդագրության համաձայն՝ Դավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետության շուրջ ստեղծված անվտանգության միջավայրը:
Կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանային եւ միջազգային մի շարք հարցերի շուրջ:
Կողմերը հատուկ ընդգծել են ԱՄՆ, մասնավորապես՝ Նյու Յորքի հայ համայնքի դերակատարությունը ինչպես ԱՄՆ ներքին կյանքում, այնպես էլ հայ-ամերիկյան հարաբերություններում:
Մեդիամաքսը նշում է, որ 2018 թվականի ապրիլից Ռուդի Ջուլիանիին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի անձնական փաստաբաններից մեկն է:

Davit Tonoyan meets with Rudy Giuliani
Yerevan/Mediamax/. Acting Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan has received today former New York mayor Rudy Giuliani, who is in Armenia on a private visit.
Davit Tonoyan introduced Giuliani to the current security environment around Armenia, the Armenian Defense Ministry said.
The parties exchanged opinions on matters of regional and global security, and emphasized the role of Armenian community in the domestic affairs in the U.S., especially New York, and the Armenian-American relations.