Վլադիմիր Գասպարյան. Կադրերի “ջարդը” բերում է արդյունավետության
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանն այսօր ասել է, որ ոստիկանության համակարգում շարունակվող կադրային փոփոխությունները պայմանավորված են աշխատանքն ավելի արդյունավետ դարձնելու նպատակով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Վլադիմիր Գասպարյանն ասել է, որ “համակարգն ավելի մոբիլ է դարձել, աշխատունակ”:
“Համակարգի ուռճացվածությունն իջեցնելով` ավելի լավ կաշխատի այս կառույցը, կադրերի “ջարդը” բերում է արդյունավետության”, - ասել է Վլադիմիր Գասպարյանը:
Խոսելով համակարգի բարեփոխումների մասին՝ ոստիկանապետը տեղեկացրել է, որ շուտով ամբողջ քաղաքում կգործեն տեսախցիկներ ու արագաչափ սարքեր:
“Դա կբերի նրան, որ գոնե Երեւանում կվերանա “պետավտոտեսուչ” հասկացությունը, այն կվերածվի պարեկային ծառայության”,- ասել է նա:
Վլադիմիր Գասպարյանը նշել է, որ այսուհետ ոստիկաններն ավելի շատ պարեկային ծառայություն կիրականացնեն բակերում, որտեղ, նրա կարծիքով, բնակիչները ոստիկանության կարիքն ավելի շատ ունեն:

Vladimir Gasparyan: “Staff slaughter” increases the efficiency of police activity
Yerevan/Mediamax/. Chief of Armenian Police Vladimir Gasparyan said today that the ongoing staff changes in the police system are conditioned by the goal to make its work more effective.
Vladimir Gasparyan said that the “system has become more mobile and capable,” Mediamax reports.
“The staff slaughter” is effective,” Vladimir Gasparyan noted.
Speaking about reforms in the police system, he said cameras and speed measuring devices will be installed in the city soon.
“After these measures the notion “traffic officer” will disappear in Yerevan, it will be replaced by a patrol service,” he said.
Vladimir Gasparyan noted that policemen will patrol the streets and house yards where people need more police help.
He also noted that the police patrol service will be replaced by a new officer division that has already been formed and currently undergoes training.
“In two months we will show the so-called officer division. The officers of this division will have psychological skills, speak foreign languages and will be able to provide first aid,” he said.