Վլադիմիր Գասպարյան. Կադրերի “ջարդը” բերում է արդյունավետության
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանն այսօր ասել է, որ ոստիկանության համակարգում շարունակվող կադրային փոփոխությունները պայմանավորված են աշխատանքն ավելի արդյունավետ դարձնելու նպատակով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Վլադիմիր Գասպարյանն ասել է, որ “համակարգն ավելի մոբիլ է դարձել, աշխատունակ”:
“Համակարգի ուռճացվածությունն իջեցնելով` ավելի լավ կաշխատի այս կառույցը, կադրերի “ջարդը” բերում է արդյունավետության”, - ասել է Վլադիմիր Գասպարյանը:
Խոսելով համակարգի բարեփոխումների մասին՝ ոստիկանապետը տեղեկացրել է, որ շուտով ամբողջ քաղաքում կգործեն տեսախցիկներ ու արագաչափ սարքեր:
“Դա կբերի նրան, որ գոնե Երեւանում կվերանա “պետավտոտեսուչ” հասկացությունը, այն կվերածվի պարեկային ծառայության”,- ասել է նա:
Վլադիմիր Գասպարյանը նշել է, որ այսուհետ ոստիկաններն ավելի շատ պարեկային ծառայություն կիրականացնեն բակերում, որտեղ, նրա կարծիքով, բնակիչները ոստիկանության կարիքն ավելի շատ ունեն:

Владимир Гаспарян: «кадровая резня» повышает эффективность работы полиции
Ереван/Медиамакс/. Начальник полиции Армении Владимир Гаспарян заявил сегодня, что продолжающиеся в полицейской системе кадровые изменения обусловлены целью сделать работу более эффективной.
Как сообщает Медиамакс, Владимир Гаспарян заявил, что «система стала более мобильной, дееспособной».
«Кадровая резня» эффективна», - отметил Владимир Гаспарян.
Говоря о реформах в системе полиции, он сообщил, что вскоре во всем городе будут действовать камеры и устройства для измерения скорости.
«Это приведет к тому, что в Ереване исчезнет понятие «автоинспектор», оно будет заменено патрульной службой», - сказал он.
Владимир Гаспарян отметил, что отныне полицейские будут нести больше патрульной службы во дворах жилых домов, где, по его мнению, жители больше нуждаются в полиции.
Он заявил также, что патрульная служба полиции будет заменена новым офицерским подразделением, которое уже создано и проходит обучение.
«Через два месяца мы покажем так называемое офицерское подразделение внешней службы, сотрудники которого будут владеть психологическими навыками, иностранными языками, будут способны оказать первую медицинскую помощь», - сказал он.