ՌԴ-ն կշարունակի աջակցել «Կայուն դպրոցական սնունդ» ծրագրին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՌԴ ֆինանսների փոխնախարար Սերգեյ Ստորչակը գոհունակություն է հայտնել ՌԴ կառավարության հովանավորությամբ եւ ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագրի կողմից Հայաստանում իրականացվող «Կայուն դպրոցական սնունդ» ծրագրի արդյունավետության վերաբերյալ:
ԿԳՆ-ում նշել են, որ այս մասին Սերգեյ Ստորչակը հայտնել է Մոսկվայում ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանի հետ հանդիպմանը:
Ֆինանսների փոխնախարարը վերահաստատել է ՌԴ պատրաստակամությունը ծրագրի շարունակականության ապահովման, ինչպես նաեւ հիմնադրամի կայացմանն աջակցություն ցուցաբերելու գործում:
«Կայուն դպրոցական սնունդ» ծրագրի շրջանակում 2014-ից սկսած՝ Արարատի, Վայոց Ձորի եւ Սյունիքի մարզերում 1-4-րդ դասարանի 93 000 երեխա ստանում է անվճար սնունդ: Սեպտեմբերից ծրագիրը կընդգրկի նաեւ չորրորդ մարզը՝ Տավուշը:

РФ продолжит поддерживать программу устойчивого школьного питания - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Замминистра финансов РФ Сергей Сторчак выразил удовлетворение в связи с эффективностью программы устойчивого школьного питания, которая осуществляется в Армении Всемирной продовольственной программой ООН при финансировании правительства РФ.
Как отметили в образовательном ведомстве Армении, об этом Сергей Сторчак сообщил в Москве на встрече с министром образования и науки Армении Левоном Мкртчяном.
Замминистра финансов подтвердил готовность РФ продолжить осуществление программы, а также оказать поддержку становлению соответствующего фонда.
В рамках программы «Устойчивое школьное питание» с 2014 года 93 000 учеников 1-4 классов в марзах Арарат, Вайоц Дзор и Сюник получают бесплатное питание. С сентября в программу будет включен четвертый марз – Тавуш.