Սլավոնականն ու «Դասավանդի'ր, Հայաստան»-ը կհամագործակցեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայ-Ռուսական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյան եւ «Դասավանդի'ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի հիմնադիր-ղեկավար Լարիսա Հովաննիսյանը համագործակցության համաձայնագիր են ստորագրել:
Այն նախատեսում է համագործակցություն երիտասարդ մասնագետների հավաքագրման, կրթությանն առնչվող միջոցառումների կազմակերպման եւ իրականացվող ծրագրերի առաջխաղացման եւ տարածման համար:
«Շատ կարեւոր է, որ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» ծրագրի գործողության 4 տարիների ընթացքում աշակերտների մոտ արդեն նկատվել է ակադեմիական աճ: Պակաս կարեւոր չէ այն հանգամանքը, որ ծրագիրը պատրաստում է նաեւ առաջնորդների նոր սերունդ»,- ասել է Արմեն Դարբինյանը։
«Ծրագրի մասնակից կարող են դառնալ բոլորը՝ անկախ մասնագիտությունից եւ աշխատանքային փորձից: Այն միտված է բացահայտելու երիտասարդների մասնագիտական եւ առաջնորդական ներուժը՝ միաժամանակ նպաստելով գյուղական համայնքների զարգացմանը»,- շեշտել է Լարիսա Հովհաննիսյանը:
«Մեր կարգախոսն է՝ «Մենք կերտում ենք Հայաստանի ապագան՝ դասարան առ դասարան»»,- հավելել է Լարիսա Հովհաննիսյանը:

Slavonic University and Teach For Armenia agree to cooperate - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Rector of the Russian-Armenian (Slavonic) University Armen Darbinyan and CEO of Teach For Armenia educational foundation Larisa Hovannisian have signed the agreement on cooperation.
The agreements provides for collaboration in recruitment of young specialists, organization of education-related events, as well as advancement of the programs.
“It is very important that students have recorded academic growth over the four years of operation of Teach For Armenia. It is no less important that the program is also preparing a new generation of leaders,” said Armen Darbinyan.
“Anyone can join the program, regardless of profession and work experience. Teach For Armenia aims to reveal the young people’s potential as professionals and leaders, at the same time facilitating development of rural communities,” highlighted Larisa Hovannisian.