Սլավոնականն ու «Դասավանդի'ր, Հայաստան»-ը կհամագործակցեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայ-Ռուսական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյան եւ «Դասավանդի'ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի հիմնադիր-ղեկավար Լարիսա Հովաննիսյանը համագործակցության համաձայնագիր են ստորագրել:
Այն նախատեսում է համագործակցություն երիտասարդ մասնագետների հավաքագրման, կրթությանն առնչվող միջոցառումների կազմակերպման եւ իրականացվող ծրագրերի առաջխաղացման եւ տարածման համար:
«Շատ կարեւոր է, որ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» ծրագրի գործողության 4 տարիների ընթացքում աշակերտների մոտ արդեն նկատվել է ակադեմիական աճ: Պակաս կարեւոր չէ այն հանգամանքը, որ ծրագիրը պատրաստում է նաեւ առաջնորդների նոր սերունդ»,- ասել է Արմեն Դարբինյանը։
«Ծրագրի մասնակից կարող են դառնալ բոլորը՝ անկախ մասնագիտությունից եւ աշխատանքային փորձից: Այն միտված է բացահայտելու երիտասարդների մասնագիտական եւ առաջնորդական ներուժը՝ միաժամանակ նպաստելով գյուղական համայնքների զարգացմանը»,- շեշտել է Լարիսա Հովհաննիսյանը:
«Մեր կարգախոսն է՝ «Մենք կերտում ենք Հայաստանի ապագան՝ դասարան առ դասարան»»,- հավելել է Լարիսա Հովհաննիսյանը:

РАУ и «Teach for Armenia» будут сотрудничать - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Ректор Российско-Армянского университета Армен Дарбинян и основатель-руководитель образовательного фонда «Teach for Armenia» Лариса Ованнисян подписали соглашение о сотрудничестве.
Оно предусматривает сотрудничество по вопросам набора молодых специалистов, организации образовательных мероприятий, продвижения реализуемых программ.
«Очень важно, что за 4 года деятельности программы «Teach for Armenia» у школьников наблюдается академический рост. Немаловажным является и то обстоятельство, что программа готовит новое поколение лидеров»,- отметил Армен Дарбинян.
«Участниками программы могут стать все – независимо от профессии и опыта работы. Программа нацелена на выявление профессионального и лидерского потенциала молодежи, одновременно способствуя развитию сельских общин»,- подчеркнула Лариса Ованнисян.