ԲՀԿ-ն իր գնահատականը կտա վերջնական արդյունքների հրապարակումից հետո
Երեւան: Մեդիամաքս: «Բարգավաճ Հայաստան» մայիսի 6-ի ԱԺ ընտրությունների գնահատականը կտա դրանց վերջնական արդյունքների հրապարակումից հետո:
Այսօր Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ԲՀԿ ներկայացուցիչ Նաիրա Զոհրաբյանն ասել է, որ կուսակցությունում սպասում է վերջնական արդյունքներին:
«Երբ ԿԸՀ-ն կհրապարակի վերջնական արդյունքները, մենք կհրավիրենք կուսակցության քաղխորհրդի նիստ, որից հետո կհայտնենք մեր գնահատականը», - ասել է Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նախնական տվյալներով, Ազգային Ժողովում ԲՀԿ կունենա 36 տեղ` 11-ով ավել, քան նախորդ գումարման խորհրդարանում:

“Prosperous Armenia” Party to assess elections after final results are announced - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. “Prosperous Armenia” Party will give assessment to May 6 parliamentary elections after the Central Electoral Committee publishes the final results.
PAP representative Naira Zohrabyan told Mediamax today that the party is waiting for the announcement of final results.
“When the CEC announces the final results we will convene the political council of the party and give our assessment,” Naira Zohrabyan said.
According to preliminary data, “Prosperous Armenia” Party will have 36 seats in the new National Assembly, 11 more than in the parliament of the previous convocation.