ԲՀԿ-ն իր գնահատականը կտա վերջնական արդյունքների հրապարակումից հետո
Երեւան: Մեդիամաքս: «Բարգավաճ Հայաստան» մայիսի 6-ի ԱԺ ընտրությունների գնահատականը կտա դրանց վերջնական արդյունքների հրապարակումից հետո:
Այսօր Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում ԲՀԿ ներկայացուցիչ Նաիրա Զոհրաբյանն ասել է, որ կուսակցությունում սպասում է վերջնական արդյունքներին:
«Երբ ԿԸՀ-ն կհրապարակի վերջնական արդյունքները, մենք կհրավիրենք կուսակցության քաղխորհրդի նիստ, որից հետո կհայտնենք մեր գնահատականը», - ասել է Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նախնական տվյալներով, Ազգային Ժողովում ԲՀԿ կունենա 36 տեղ` 11-ով ավել, քան նախորդ գումարման խորհրդարանում:

«Процветающая Армения» даст оценку выборам после оглашения окончательных итогов - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Партия «Процветающая Армения» даст оценку прошедшим 6-го мая парламентским выборам после публикации их окончательных результатов со стороны ЦИК.
Представитель ППА Наира Зограбян сказала сегодня Медиамакс, что партия ждет оглашения окончательных итогов.
«Когда ЦИК огласит их, мы созовет политсовет партии, после чего дадим нашу оценку», - сказала Наира Зограбян.
Согласно предварительным данным, в новом Национальном собрании «Процветающая Армения» будет иметь 36 мест - на 11 больше, чем в парламенте предыдущего созыва.