Հայաստանի եւ Վրաստանի նախագահները հանդիպել են Պրահայում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պրահայում, Արեւելյան գործընկերության բարձր մակարդակի հանդիպման շրջանակում, կայացել է Հայաստանի եւ Վրաստանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Գեորգի Մարգվելաշվիլիի հանդիպումը:
«Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ վերջին ժամանակաշրջանում ստեղծվել է արդյունավետ հիմք Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ հարաբերությունները որակապես նոր մակարդակ բարձրացնելու համար, ինչը լայն հնարավորություններ է ընձեռնում երկու պետությունների միջեւ կառուցողական համագործակցության համար», - հաղորդել է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Բացի երկկողմ համագործակցության հարցերից, Հայաստանի եւ Վրաստանի նախագահներն անդրադարձել են նաեւ տարածաշրջանային խնդիրներին եւ մարտահրավերներին:

Президенты Армении и Грузии встретились в Праге - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В Праге, в рамках встречи высокого уровня Восточного партнерства ЕС, состоялась встреча президентов Армении и Грузии Сержа Саргсяна и Георгия Маргвелашвили.
«Серж Саргсян подчеркнул, что в последнее время была создана эффективная основа, чтобы вывести отношения между Арменией и Грузией на качественно новый уровень, что предоставляет широкий спектр возможностей для конструктивного сотрудничества между двумя странами»,- сообщила пресс-служба президента Армении.
Кроме вопросов двустороннего сотрудничества, президенты Армении и Грузии обсудили также региональные проблемы и вызовы.