Հայաստանը կմասնակցի Էրդողանի երդմնակալությանը ԱԳ նախարարի մակարդակով, ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
3563 դիտում
Հայաստանը կմասնակցի Էրդողանի երդմնակալությանը ԱԳ նախարարի մակարդակով, ասել է Սերժ Սարգսյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ Հայաստանը հրավեր է ստացել Թուրքիայի իշխանություններից՝ մասնակցելու նորընտիր նախագահ Ռեջեբ Թայիփ Էրդողանի երդմնակալության արարողությանը, եւ, «հավանաբար, մասնակցությունը կլինի արտաքին գործերի նախարարի մակարդակով»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, օգոստոսի 24-ին մասնակցելով «Միասին-2014» համահայկական երիտասարդական կրթական ֆորումի վրանային ճամբարին եւ պատասխանելով մասնակիցների հարցերին՝ Սերժ Սարգսյանը նշել է նաեւ, որ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը կտեղեկանա նաեւ, թե արդյո՞ք Թուրքիայի նախագահը պատրաստվում է Հայոց Ցեղասպանության հարյուրամյա տարելիցին` գալիք ապրիլի 24-ին այցելելու Ծիծեռնակաբերդ եւ սեփական աչքերով տեսնելու մարդկային հոծ երթը դեպի անմար կրակ, որ տասնամյակների ընթացքում միայն ավելանում է:
Թուրքիայի 12-րդ նախագահի՝ Ռեջեբ Թայիփ Էրդողանի երդմնակալության արարողությունը կկայանա օգոստոսի 28-ին:

Армения примет участие в инаугурации Эрдогана на уровне главы МИД, сказал Серж Саргсян - Mediamax.am
3568 просмотров
Армения примет участие в инаугурации Эрдогана на уровне главы МИД, сказал Серж Саргсян
Ереван/Медиамакс/. Президент Серж Саргсян сказал, что Армения получила приглашение от властей Турции принять участие в церемонии инаугурации новоизбранного президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, и, «вероятно, участие будет на уровне министра иностранных дел».
Как сообщает Медиамакс, отвечая в воскресенье на вопросы участников Всеармянском молодежного образовательного форума «Вместе-2014», Серж Саргсян отметил, что министр иностранных дел Армении также выяснит, собирается ли президент Турции посетить Мемориал жертв Геноцида армян в Цицернакаберде 24 апреля следующего года - в день 100-летней годовщины - и собственными глазами увидеть многолюдное шествие к вечному огню, которое в течение десятилетий лишь увеличивается.