Վ. Պուտինը կարգադրել է ստորագրել ԵՏՄ-ին Հայաստանի միանալու մասին պայմանագիրը
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կարգադրել է ստորագրել Եվրասիական տնտեսական միությանը (ԵՏՄ) Հայաստանի միանալու մասին պայմանագիրը:
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքսը, նախագահի համապատասխան կարգադրությունը հրապարակվել է այսօր:
«Ընդունել ՌԴ կառավարության 2014 թվականի մայիսի 29-ի առաջարկը` Եվրասիական տնտեսական միության մասին Պայմանագրին Հայաստանի Հանրապետության միանալու մասին Պայմանագիր ստորագրելու վերաբերյալ», - ասվում է փաստաթղթում:
«Նպատակահարմար համարել ստորագրել սույն կարգադրությամբ նախատեսված Պայմանագիրը Եվրասիական գերագույն տնտեսական խորհրդի նիստում` պետությունների ղեկավարների մակարդակով», - ասվում է կարգադրությունում:

Владимир Путин распорядился подписать договор о присоединении Армении к Евразийскому союзу - Mediamax.am
Владимир Путин распорядился подписать договор о присоединении Армении к Евразийскому союзу
Президент России Владимир Путин
Фото: http://focus.ua/
Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин распорядился подписать договор о присоединении Армении к Евразийскому экономическому союзу (ЕАЭС).
Как сообщает Интерфакс, соответствующее распоряжение президента опубликовано в понедельник.
«Принять предложение правительства РФ о подписании Договора о присоединении Республики Армения к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года», - говорится в документе.
«Считать целесообразным подписать Договор, предусмотренный настоящим распоряжением, на заседании Высшего Евразийского экономического совета на уровне глав государств», - отмечается в распоряжении.