Իրաքի Քրդստանը ցանկանում է խորացնել կապերը Հայաստանի հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր ընդունել է Իրաքյան Քրդստանի պլանավորման նախարար Ալի Սինդիին:
ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, վարչապետը համոզմունք է հայտնել, որ նրա այցը նոր թափ կհաղորդի Իրաքյան Քրդստանի հետ հարաբերությունների զարգացմանը:
Ալի Սինդին նշել է, որ Քրդստանը շահագրգռված է ՀՀ-ի հետ հարաբերությունների խորացմամբ, եւ իր այցի նպատակն է ուսումնասիրել Հայաստանի ներդրումային հնարավորությունները եւ հայ գործընկերների հետ քննարկել գործակցության զարգացման հեռանկարները:
Տնտեսական ներուժի լիարժեք իրացման առումով կարեւորվել է հայ-իրաքյան միջկառավարական հանձնաժողովի գործունեությունը, հայ եւ քուրդ գործարար շրջանակների միջեւ ուղիղ կապերի հաստատումը, գործարար համաժողովների եւ հանդիպումների կազմակերպումը:

Иракский Курдистан заинтересован в углублении отношений с Арменией
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Овик Абрамян принял сегодня министра планирования Иракского Курдистана Али Синди.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, премьер заявил, что его визит придаст новый импульс развитию отношений с Иракским Курдистаном.
Али Синди отметил, что Курдистан заинтересован в углублении отношений с Арменией, и целью его визита является изучение инвестиционных возможностей Армении и обсуждение с армянскими партнерами перспектив развития сотрудничества.
С точки зрения полной реализации экономического потенциала была отмечена важность функционирования армяно-иракского межправительственного комитета, установления непосредственных связей между армянскими и курдскими деловыми кругами, организации бизнес-форумов и встреч.