ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահին են ներկայացվել Բաքվի ագրեսիայի հետեւանքները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովն ամբողջովին սատարում է Մինսկի խմբի եռանախագահների ջանքերը՝ ուղղված բանակցությունների միջոցով ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանը, ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի թիմի կարողությունների ընդլայնմանը։
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, այս մասին այսօր Հելսինկիում հայտարարել է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Իլկա Կաներվան՝ ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
Իլկա Կաներվան ընդգծել է, որ ԼՂ հակամարտության գոտում ուժի կիրառումն անընդունելի է:
Էդվարդ Նալբանդյանը ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված ագրեսիվ գործողությունների հետեւանքները, դրանց հաղթահարման ուղղությամբ Հայաստանի եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը։
ՀՀ ԱԳ նախարարը ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահի ուշադրությունն է հրավիրել նաեւ Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից միջազգային մարդասիրական իրավունքի կոպտագույն խախտումների վրա։

OSCE PA President gets acquainted with the results of Baku's aggression - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/.The OSCE Parliamentary Assembly fully supports the efforts of the OSCE Minsk Group, aimed at a peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict through negotiations.
According to Armenian Foreign Ministry, President of the OSCE Parliamentary Assembly Ilkka Kanerva said it during a meeting with Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian in Helsinki.
Ilkka Kanerva highlighted that the use of force in Nagorno Karabakh conflict zone is unacceptable.
Edward Nalbandian presented OSCE PA President the consequences of acts of aggression unleashed by Azerbaijan against Artsakh as well as Armenia’s and the OSCE Minsk Group Co-Chairs’ efforts towards overcoming those.
Armenian FM drew the attention of OSCE PA President on the gross violations of international humanitarian law by the Armed Forces of Azerbaijan.