Բաքուն խայտառակ մեկուսացման մեջ է, ասել է Նալբանդյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանը, փորձելով խոչընդոտել ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի գործունեությունը, եւս մեկ անգամ հայտնվել է մեկուսացման մեջ։
Այս մասին նա ասել է լրագրողների հետ զրույցում՝ անդրադառնալով ԵԱՀԿ Երեւանի գրասենյակի մանդատի երկարաձգման հետ կապված խնդիրներին։
«Իրականում Ադրբեջանի ամբողջ դժգոհության միակ պատճառն այն է, որ Հայաստանին միշտ օրինակ են բերում՝ ընդգծելով, որ այն տարածաշրջանում միակն է, որը լավագույն ձեւով համագործակցում է ԵԱՀԿ-ի հետ»,- ասել է ԱԳ նախարարը։
«Այս առումով Ադրբեջանն իրեն իր ափսեի մեջ չի զգում եւ փորձեր է արել  խոչընդոտներ ստեղծել՝ այս կառույցում եւս հայտնվելով խայտառակ մեկուսացման մեջ»,- հավելել է Էդվարդ Նալբանդյանը։
Նախարարի խոսքով՝ «Ադրբեջանը, դուրս գալով Հայաստանում ԵԱՀԿ գրասենյակի դեմ, դուրս է գալիս ամբողջ կազմակերպության դեմ»։
ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի շուրջ ստեղծված հարցի շուրջ Մեդիամաքսի բացառիկ զրույցը Ավստրիայի արտաքին գործերի նախարար, ԵԱՀԿ Գործող նախագահ Սեբաստիան Կուրցի հետ կարող եք կարդալ այստեղ:

Баку оказался в страшной изоляции, сказал Налбандян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сказал сегодня, что Азербайджан, пытаясь препятствовать деятельности ереванского офиса ОБСЕ, в очередной раз оказался в изоляции.
Министр сказал об этом на встрече с журналистами, говоря о проблемах, связанных с  продлением мандата ереванского офиса ОБСЕ.
«На самом деле, причина недовольства Азербайджана в том, что ему всегда ставят в пример Армению, подчеркивая, что это единственная страна в регионе, которая наилучшим образом сотрудничает с ОБСЕ»,- сказал глава МИД.
«В этом плане Азербадйжан чувствует себя не в своей тарелке и пытается чинить препятствия, оказавшись и в этой структуре в страшной изоляции», - добавил Эдвард Налбандян.
По словам министра, «выступив против офиса ОБСЕ в Армении, Азербайджан выступает против всей организации».
Интервью Медиамакс с министром иностранных дел Австрии, Действующим председателем ОБСЕ Себастьяном Курцом относительно ситуации вокруг ереванского офиса ОБСЕ читайте здесь.