Բաքուն խայտառակ մեկուսացման մեջ է, ասել է Նալբանդյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ասել է, որ Ադրբեջանը, փորձելով խոչընդոտել ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի գործունեությունը, եւս մեկ անգամ հայտնվել է մեկուսացման մեջ։
Այս մասին նա ասել է լրագրողների հետ զրույցում՝ անդրադառնալով ԵԱՀԿ Երեւանի գրասենյակի մանդատի երկարաձգման հետ կապված խնդիրներին։
«Իրականում Ադրբեջանի ամբողջ դժգոհության միակ պատճառն այն է, որ Հայաստանին միշտ օրինակ են բերում՝ ընդգծելով, որ այն տարածաշրջանում միակն է, որը լավագույն ձեւով համագործակցում է ԵԱՀԿ-ի հետ»,- ասել է ԱԳ նախարարը։
«Այս առումով Ադրբեջանն իրեն իր ափսեի մեջ չի զգում եւ փորձեր է արել  խոչընդոտներ ստեղծել՝ այս կառույցում եւս հայտնվելով խայտառակ մեկուսացման մեջ»,- հավելել է Էդվարդ Նալբանդյանը։
Նախարարի խոսքով՝ «Ադրբեջանը, դուրս գալով Հայաստանում ԵԱՀԿ գրասենյակի դեմ, դուրս է գալիս ամբողջ կազմակերպության դեմ»։
ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի շուրջ ստեղծված հարցի շուրջ Մեդիամաքսի բացառիկ զրույցը Ավստրիայի արտաքին գործերի նախարար, ԵԱՀԿ Գործող նախագահ Սեբաստիան Կուրցի հետ կարող եք կարդալ այստեղ:

Baku is in a shameful isolation, Nalbandian says
Yerevan /Mediamax/. Armenian Minister of Foreign Affairs Edward Nalbandian said today that Azerbaijan appeared in isolation once again, trying to hinder OSCE Office operation in Yerevan.
He said this in a meeting with journalists, touching upon the issues, relating extension of OSCE Office mandate in Yerevan.
“Azerbaijan is in fact concerned only about the fact that Armenia has always set an example in the whole region of perfect cooperation with OSCE,” Armenian FM said.
“Azerbaijan is not quite at ease in this regard but found itself in a shameful isolation, trying to create obstacles in this organization,” Edward Nalbandian said.
According to him, “speaking against the operation of OSCE Office in Yerevan, Azerbaijan opposes the organization as a whole”.
You can read Mediamax's exclusive interview with Austrian Foreign Minister, OSCE Chairperson-in-Office Sebastian Kurz on the current situation around OSCE Office in Yerevan here.