ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերին
Այդ մասին պաշտոնապես հայտարարել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերը՝ նշելով, որ հնարավոր չեղավ հասնել կոնսենսուսի գրասենյակի մանդատի ապագայի վերաբերյալ:
Լամբերտո Զանիերն ասել է, որ ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակը, իր նվիրյալ աշխատակիցներով հանդերձ, զգալի ներդրում է ունեցել՝ աջակցություն եւ խորհրդատվություն տրամադրելու Հայաստանի իշխանություններին՝ ԵԱՀԿ հանձնառությունների իրականացման ուղղությամբ. «Համագործակցությունը Հայաստանի հետ միշտ եղել է շատ բեղմնավոր», - ասել է նա:
ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարն ընդգծել է, որ ԵԱՀԿ-ն հետամուտ է լինելու իր ներգրավվածությանը Հայաստանի հետ՝ ԵԱՀԿ հանձնառություններին համահունչ անվտանգության բոլոր երեք հարթություններում՝ ռազմաքաղաքական, տնտեսական-բնապահպանական եւ մարդու իրավունքների:

Генсек ОБСЕ Ламберто Заниери
Об этом официально заявил генсек ОБСЕ Ламберто Заньер, отметив, что достичь консенсуса вокруг будущего мандата офиса  так и не удалось.
Ламберто Заньер сказал, что ереванский офис ОБСЕ вместе со своими преданными сотрудниками внес значительный вклад в предоставление помощи и консультирование армянских властей в направлении реализации обязательств в рамках ОБСЕ.
«Сотрудничество с Арменией всегда было продуктивным», - сказал он.
Генсекретарь ОБСЕ подчеркнул, что ОБСЕ останется верен своей работе в Армении по всем трем направлениям безопасности, соответствующим обязательствам ОБСЕ: военно-политическому, экономическо-экологическому и по правам человекам.