ԱՄՆ դիվանագիտության լեգենդները ելույթ կունենան Երեւանում
Երեւան: Մեդիամաքս: Մայիսի 23-24-ին Երեւանում տեղի կունենա համաժողով, որի մասնակիցները կքննարկեն հետխորհրդային անցումային փուլի եւ Հայաստանի զարգացման հեռանկարների հետ կապված հարցեր:
«Անցման ավարտ. Հայաստանը 25 տարեկան է՝ ի՞նչ է լինելու հիմա» խորագրով համաժողովի կազմակերպիչն է Հարավային Կալիֆոռնիայի համալսարանի Հայագիտական հետազոտությունների ինստիտուտը:
Մայիսի 23-ին համաժողովում ելույթ կունենան Հարավային Կալիֆոռնիայի համալսարանի ղեկավարները, պատմաբան Ռոնալդ Սյունին, ամերիկացի անվանի դիվանագետ, ԽՍՀՄ-ում ԱՄՆ վերջին դեսպան Ջեք Մեթլոքը, Իսրայելում եւ Սիրիայում ԱՄՆ նախկին դեսպան Էդվարդ Ջերեջյանը, բարերար Ռուբեն Վարդանյանը, Economist ամսագրի տեսաբան Թիմ Ջուդան եւ այլք:
Նախատեսվում է, որ տեսակապով համաժողովին կմասնակցի նաեւ հայտնի տնտեսագետ Տարոն Աճեմօղլուն:
Մայիսի 23-ին համաժողովը կանցնի Գաֆեսճեան արվեստի կենտրոնում՝ ժամը 14:00-ից 18:00-ը: Համաժողովին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել:

Легенды американской дипломатии выступят в Ереване
Ереван/Медиамакс/. 23-24 мая в Ереване пройдет конференция, участники которой обсудят вопросы пост-советского переходного периода и перспективы развития Армении.
Конференция, организатором которой выступает Институт армянских исследований Университета Южной Калифорнии озаглавлена «Конец перехода: Армении 25 лет, что дальше?».
23 мая на конференции выступят руководители университета Южной Калифорнии, историк Рональд Сюни, известный американский дипломат, последний посол США в СССР Джек Мэтлок, бывший посол США в Израиле и Сирии Эдвард Джереджян, филантроп Рубен Варданян, обозреватель журнала Economist Тим Джуда и другие.
Ожидается, что в конференции по видеосвязи примет участие известный экономист Тарон Аджемоглу.
23 мая конференция пройдет в Центре исскуств Гафесджян, с 14:00 до 18:00 часов. Для участия в конференции необходимо зарегистрироваться.