Երեւան կայցելի Մեծ Բրիտանիայի Եվրոպայի հարցերով պետնախարարը
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 26-28-ը ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով Հայաստան կայցելի Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնը։
ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Ալեն Դանքնը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Կարեն Կարապետյանի եւ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ։
Սեպտեմբերի 27-ին նախատեսված են Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Ալեն Դանքնի բանակցությունները, որոնց արդյունքներով նախարարները հանդես կգան համատեղ ասուլիսով։
Ալեն Դանքնը Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների հարցերով պետնախարար է 2016թ. հուլիսից: Մինչ այդ այս պաշտոնը զբաղեցնում էր Դեյվիդ Լիդինգթոնը, որի հետ Մեդիամաքսը զրուցել էր 2012 թվականին:

Британский министр по делам Европы посетит Ереван
Ереван /Медиамакс/. 26-28 сентября Армению посетит министр Соединенного Королевства по делам Европы и Америки Ален Данк.
Согласно сообщению МИД, Ален Данк встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Кареном Карапетяном и председателем Национального собрания Ара Баблояном.
27 сентября намечены переговоры Эдварда Налбандяна с Аленом Данком, по итогам которых министры выступят с совместной пресс-конференцией.
Ален Данк назначен на пост министра Соединенного Королевства по делам Европы и Америки в июле 2016 года. Ранее этот пост занимал Дэвид Лидингтон, с которым Медиамакс беседовал в 2012 году.