Երեւան կայցելի Մեծ Բրիտանիայի Եվրոպայի հարցերով պետնախարարը
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 26-28-ը ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով Հայաստան կայցելի Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնը։
ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Ալեն Դանքնը հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Կարեն Կարապետյանի եւ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ։
Սեպտեմբերի 27-ին նախատեսված են Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Ալեն Դանքնի բանակցությունները, որոնց արդյունքներով նախարարները հանդես կգան համատեղ ասուլիսով։
Ալեն Դանքնը Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների հարցերով պետնախարար է 2016թ. հուլիսից: Մինչ այդ այս պաշտոնը զբաղեցնում էր Դեյվիդ Լիդինգթոնը, որի հետ Մեդիամաքսը զրուցել էր 2012 թվականին:

UK Minister of State for Europe to visit Armenia
Yerevan/Mediamax/. UK Government Minister for Europe and the Americas Sir Alan Duncan will visit Armenia on September 26-28 by the invitation of Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian.
Armenian MFA informed that Alan Duncan meet with Armenian President Serzh Sargsyan, Prime Minister Karen Karapetyan, and Parliament Speaker Ara Babloyan.
Sir Duncan’s visit includes talks with Minister Nalbandian, scheduled for September 27. Afterwards, the ministers will hold a joint press conference.
Alan Duncan was appointed Minister of State at the Foreign and Commonwealth Office in July 2016. Previously, that position was held by David Lidington, who talked with Mediamax in 2012.