Հարլեմ Դեզիրը կծանոթանա ՀՀ-ում մամուլի ազատության վիճակին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ մամուլի ազատության հարցերով ներկայացուցիչ Հարլեմ Դեզիրը համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի իշխանությունների եւ ԵԱՀԿ միջեւ հաստատված արդյունավետ համագործակցության ավանդույթը կշարունակվի:
ՀՀ ԱԳՆ փոխանցմամբ՝ այս մասին Հարլեմ Դեզիրն ասել է հոկտեմբերի 5-ին Երեւանում՝ ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպմանը։
Էդվարդ նալբանդյանն էլ նշել է, որ Հարլեմ Դեզիրի այցը եւ նախատեսված հանդիպումները լավ հնարավորություն կընձեռեն՝ ծանոթանալու մամուլի ազատության բնագավառում ԵԱՀԿ պարտավորությունների կատարման ուղղությամբ Հայաստանում իրականացվող աշխատանքներին։

Harlem Desir to assess freedom of media in Armenia - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. OSCE Representative on Freedom of the Media Harlem Desir stated he was confident that Armenian authorities and OSCE will continue their productive cooperation.
Armenian MFA informed that Harlem Desir made that statement at the meeting with Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian on October 5 in Yerevan.
Edward Nalbandian noted that Harlem Desir’s visit and the scheduled meetings are a good opportunity to see Armenia’s efforts in realizing the OSCE commitment to freedom of the media.