Վարչապետ՝ «Վճռական ենք ստեղծել հավասար պայմաններ բիզնեսի համար» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ «մենք վճռական ենք զարգացնել տնտեսությունը եւ ստեղծել Թափանցիկ ու հավասար պայմաններ բիզնեսի համար»:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, վարչապետն այդ մասին ասել է հոկտեմբերի 9-ին Թեհրանում՝  հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը:
Վարչապետը տեղեկացրել է, որ ընթացիկ տարվա առաջին 8 ամսվա ընթացքում աճի Հայաստանում արձանագրվել է 5,5 տոկոս տնտեսական աճ՝ այն պարագայում, երբ աճի կանխատեսումը 3,2 տոկոս էր:
«Ունենք 21 տոկոսի արտահանման, 28,6 տոկոսի ներմուծման աճ եւ ուրախալի է, որ ներմուծման շուրջ 50 տոկոսը կապիտալ ներդրումներ են ու միտված են բիզնեսի զարգացմանը: Վստահ եմ, որ տնտեսական աճ ապահովելու բոլոր հնարավորություններն ունենք», - նշել է Կարեն Կարապետյանը:

Премьер: «Мы полны решимости создать равные условия для бизнеса» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Карен Карапетян заявил, что «мы полны решимости в вопросе развития экономики и создания прозрачных и равных условий для бизнеса».
Согласно сообщению пресс-службы правительства, премьер заявил об этом 9 октября в Тегеране на встрече с представителями армянской общины.
Премьер-министр сообщил, что за 8 месяцев текущего года экономический рост в Армении составил 5,5 процентов - в том случае, когда прогноз роста составлял 3,2 процента.
«Рост экспорта составил 21 %, рост импорта - 28,6 %, причем радует тот факт, что около 50 процентов импорта составляют капитальные инвестиции для развития бизнеса. Уверен, что у нас есть все возможности для обеспечения экономического роста», - отметил Карен Карапетян.