Վարչապետ՝ «Վճռական ենք ստեղծել հավասար պայմաններ բիզնեսի համար» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ասել է, որ «մենք վճռական ենք զարգացնել տնտեսությունը եւ ստեղծել Թափանցիկ ու հավասար պայմաններ բիզնեսի համար»:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, վարչապետն այդ մասին ասել է հոկտեմբերի 9-ին Թեհրանում՝  հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը:
Վարչապետը տեղեկացրել է, որ ընթացիկ տարվա առաջին 8 ամսվա ընթացքում աճի Հայաստանում արձանագրվել է 5,5 տոկոս տնտեսական աճ՝ այն պարագայում, երբ աճի կանխատեսումը 3,2 տոկոս էր:
«Ունենք 21 տոկոսի արտահանման, 28,6 տոկոսի ներմուծման աճ եւ ուրախալի է, որ ներմուծման շուրջ 50 տոկոսը կապիտալ ներդրումներ են ու միտված են բիզնեսի զարգացմանը: Վստահ եմ, որ տնտեսական աճ ապահովելու բոլոր հնարավորություններն ունենք», - նշել է Կարեն Կարապետյանը:

Armenian PM: We aim at creating equal conditions for businesses - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said: "We are committed to developing the economy and creating transparent and equal conditions for businesses.”
According to the press service of Armenian government, Prime Minister Karapetyan said this during his meeting with representatives of the Armenian community on October 9, Tehran.
Karen Karapetyan informed that Armenia has registered 5, 5% economic growth over the first 8 months of 2017, while the government’s forecast was only 3, 2%.
“We have 21% growth in exports and 28,6%-in imports. It is great that about 50% of imports are provided by capital investments, aimed at the development of business sector. I am convinced that we have all the conditions for providing economic growth,” Karen Karapetyan said.