Կնեսետը «պատրաստ է աջակցել բարեկամ Հայաստանին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Իսրայելի Կնեսետի խոսնակ Յուլի Էդելշտեյնն ասել է, որ «Կնեսետը պատրաստ է ամենայն աջակցություն ցուցաբերել բարեկամ Հայաստանի հետ հարաբերությունների համակողմանի զարգացմանը»։
ՀՀ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Յուլի Էդելշտեյնն այս մասին նշել է ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպմանը, որը պաշտոնական այցով Իսրայելում է:
Կողմերը բարձր են գնահատել երկու խոհրդարանների միջեւ հաստատված արդյունավետ փոխգործակցությունը, քննարկել միջխորհրդարանական կապերի սերտացումը, միջազգային կառույցների շրջանակում համագործակցությունը։
Անդրադառնալով Կնեսետի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը՝ Յուլի Էդելշետեյնը նշել է, որ իր տեսակետը ճանաչման կարեւորության վերաբերյալ հայտնի է, եւ ինքն այն արտահայտելու բազմաթիվ առիթներ է ունեցել։

Ереван /Медиамакс/. Спикер израильского Кнессета Юлий Эдельштейн заявил, что «Кнессет готов всячески содействовать всестороннему развитию отношений с дружественной Арменией».
Согласно сообщению МИД Армении, Юлий Эдельштейн отметил об этом на встрече с министром иностранных дел Армении, который находится с официальном визитом в Израиле.
Стороны высоко оценили эффективное взаимодействие между двумя парламентами, обсудили укрепление межпарламентских связей и сотрудничество в рамках международных структур.
Говоря о признании Геноцида армян Кнессетом, Юли Эдельштейн отметил, что его точка позиция о важности признания известна, и он высказывал ее много раз.