Մեկնարկել է Սերժ Սարգսյանի այցը Մոսկվա - Mediamax.am
Նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Սերժ Սարգսյանն այցելել է Հայ առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի եւ Նոր Նախիջեւանի թեմի առաջնորդարան եւ «Սուրբ Պայծառակերպություն» Մայր տաճար:
Գովաբանական աղոթքին մասնակցելուց հետո նախագահը դիտել է եկեղեցական համալիրի տարածքում ներկայացված ժամանակակից հայկական խաչքարերի ցուցահանդեսը, որտեղ ցուցադրված են քանդակագործ Ռուբեն Նալբանդյանի հեղինակած երկու տասնյակ խաչքարեր։
Այնուհետ նախագահը եկեղեցական համալիրի «Տապան» թանգարանում դիտել է «Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթի օրերի» շրջանակում բացված «Բիբլիական երկիր Հայաստան» խորագրով ցուցահանդեսը: Վերջինում ներկայացված են եկեղեցական պարագաներ, հնագույն ձեռագրեր, հին դրամներ եւ հուշամեդալներ, եզակի գտածոներ, հայ նշանավոր նկարիչների կտավներ։

Начался визит Сержа Саргсяна в Москву - Mediamax.am
Пресс-служба президента Армении сообщает, что Серж Саргсян посетил предводительство Российской и Ново-Нахичеванской епархии Армянской апостольской церкви и Храм Преображения Господня.
После участия в хвалебной молитве президент посетил выставку современных армянских хачкаров, представленных на территории храмового комплекса. На выставке представлены два десятка хачкаров скульптора Рубена Налбандяна.
Затем в музее «Тапан» храмового комплекса президент посетил выставку «Библейская страна Армения», открытую в рамках «Дней Армении в России». На выставке представлена церковная утварь, старейшие рукописи, древние монеты и памятные медали, уникальные находки и полотна известных армянских художников.