ԵՄ նոր ներկայացուցիչը հյուրընկալվել է ԱԳՆ-ում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասում եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ նորանշանակ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Տոյվո Կլաարը նշել է, որ ամենայն պատասխանատվությամբ է մոտենում իր առաքելությանը եւ վերահաստատել է Եվրոպական միության աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին եւ մոտեցումներին՝ ուղղված ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորմանը:
Կողմերը կարեւորել են Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ստորագրումը եւ նշել, որ այն ամուր իրավական հիմք է ՀՀ եւ ԵՄ միջեւ համագործակցության ամրապնդման եւ խորացման համար:

Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня нового специального представителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клаара.
Согласно сообщению МИД, Тойво Клаар отметил, что со всей ответственностью подходит к своей миссии, и подтвердил поддержку Европейского союза усилиям и подходам сопредседателей Минской группы ОБСЕ, направленным на мирное урегулирование карабахского конфликта.
Стороны подчеркнули важность Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве, отметив, что документ станет прочной правовой основной для укрепления и углубления сотрудничества между Арменией и ЕС.