ԵՄ նոր ներկայացուցիչը հյուրընկալվել է ԱԳՆ-ում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասում եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ նորանշանակ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Տոյվո Կլաարը նշել է, որ ամենայն պատասխանատվությամբ է մոտենում իր առաքելությանը եւ վերահաստատել է Եվրոպական միության աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերին եւ մոտեցումներին՝ ուղղված ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորմանը:
Կողմերը կարեւորել են Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ստորագրումը եւ նշել, որ այն ամուր իրավական հիմք է ՀՀ եւ ԵՄ միջեւ համագործակցության ամրապնդման եւ խորացման համար:

Yerevan /Mediamax/. Minister of Foreign Affairs of Armenia Edward Nalbandian received today Toivo Klaar, newly-appointed European Union Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia.
According to Armenian MFA, Toivo Klaar noted that he undertakes this mission with utmost responsibility. He also reiterated the European Union’s support for the efforts and approaches of OSCE Minsk Group Co-chairs, aimed at peaceful settlement of NK issue.
The sides touched upon the signing of Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) and remarked that it lays strong legal foundation for strengthening and deepening the cooperation between the European Union and Armenia.