ՄԱԿ-ում ՀՀ դեսպանը խոսել է ատելության քարոզի վտանգների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Զոհրաբ Մնացականյանը մասնակցել է «Միջազգային խաղաղության եւ անվտանգության ժամանակակից մարտահրավերները» խորագրով քննարկմանը:
ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, Զոհրաբ Մնացականյանը նշել է, որ ատելության քարոզի, անհանդուրժողականության, այլատյացության, ռասայական եւ ազգային պատկանելիության հիման վրա խտրականության դրսեւորումները պետք է միջազգային հանրության կողմից պատշաճ գնահատականի արժանանան, հատկապես երբ այդ երեւույթները խթանվում են քաղաքական իշխանությունների կողմից։
Անդրադառնալով կրոնական ու ազգային խմբերի ներկայացուցիչների նկատմամբ Մերձավոր Արեւելքում կատարված հանցագործություններին՝ դեսպանը հիշեցրել է, որ Հայաստանն ապաստան է տրամադրել ավելի քան 22 000 փախստականների Սիրիայից։
Դեսպանը նաեւ կարեւորել է Հայաստանի մասնակցությունը Լիբանանում եւ Մալիում ՄԱԿ-ի խաղաղապահ առաքելություններին:

Armenia’s Representative to UN talks dangers of hate speech - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Permanent Representative of Armenia to the United Nations Zohrab Mnatsakanyan participated in “Open Debate on Addressing Complex Contemporary Challenges to International Peace and Security”
According to the Armenian MFA, Zohrab Mnatsakanyan noted that the manifestations of hate speech, intolerance, xenophobia and discrimination based on race and national identity should be appropriately addressed by the international community, especially when propagated by political authorities.
Touching upon the crimes, committed against representatives of certain religious and national groups in the Middles East, Zohrab Mnatsakanyan reminded that Armenia provided shelter to more than 22 000 refugees from Syria.
He also attached special importance to Armenia’s participation in UN peacekeeping missions in Lebanon and Mali.