Ավարտվել է Սերժ Սարգսյանի այցը Վրաստան - Mediamax.am
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ մինչ մեկնումը Սերժ Սարգսյանն առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ:
Կողմերն առանձնացրել են առեւտրատնտեսական ոլորտում անցնող տարում հայ-վրացական համագործակցության արդյունքում արձանագրված նկատելի առաջընթացը, ակտիվ փոխգործակցությունը զբոսաշրջության, էներգետիկայի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ մի շարք այլ բնագավառներում:
Սերժ Սարգսյանն էլ նկատել է, որ հայ եւ վրացի ժողովուրդների անցած բազմադարյա ուղին պարտավորեցնում է երկու երկրների իշխանություններին իրենց վստահված ժամանակահատվածում ազնվորեն ծառայել:
Քննարկվել է նաեւ մոտ ապագայում նախատեսված՝ Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի պաշտոնական այցը Հայաստան:

The Armenian presidential press service has informed that Serzh Sargsyan had a private conversation with Prime Minister of Georgia Giorgi Kvirikashvili before leaving the country.
The parties discussed the notable progress in trade relations between the two countries in 2017 as well as active cooperation in tourism, power sector, IT, and several other areas.
Serzh Sargsyan noted that the centuries old common history obliges the Armenian and Georgian authorities to serve truly during their terms in the office.
The parties also touched upon Georgian Prime Minister Giorgi Kvirikashvili’s visit to Armenia, scheduled for near future.