Ավարտվել է Սերժ Սարգսյանի այցը Վրաստան - Mediamax.am
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ մինչ մեկնումը Սերժ Սարգսյանն առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ:
Կողմերն առանձնացրել են առեւտրատնտեսական ոլորտում անցնող տարում հայ-վրացական համագործակցության արդյունքում արձանագրված նկատելի առաջընթացը, ակտիվ փոխգործակցությունը զբոսաշրջության, էներգետիկայի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ մի շարք այլ բնագավառներում:
Սերժ Սարգսյանն էլ նկատել է, որ հայ եւ վրացի ժողովուրդների անցած բազմադարյա ուղին պարտավորեցնում է երկու երկրների իշխանություններին իրենց վստահված ժամանակահատվածում ազնվորեն ծառայել:
Քննարկվել է նաեւ մոտ ապագայում նախատեսված՝ Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի պաշտոնական այցը Հայաստան:

Завершился визит Сержа Саргсяна в Грузию - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Завершился двухдневный официальный визит президента Армении Сержа Саргсяна в Грузию.
Пресс-служба президента Армении сообщает, что перед отъездом Серж Саргсян провел беседу с премьер-министром Грузии Гиоргием Квирикашвили.
Стороны отметили заметный прогресс в торгово-экономической сфере, достигнутый в уходящем году, активное взаимодействие в сферах туризма, энергетики, информационных технологий и т.д.
Серж Саргсян отметил, что пройденный армянским и грузинским народами многовекой путь обязывает власти двух стран честно служить в доверенный им срок.
Обсуждался также официальный визит премьер-министра Грузии Гиоргия Квирикашвили, в Армению, который состоится в ближайшее время.