Լիբանանի վարչապետը կշարունակի «Ռաֆիկ Հարիրիի առաքելությունը»
Երեւան: Մեդիամաքս: Լիբանանի վարչապետ Սաադ Հարիրին ասել է, որ ներկա փուլում Լիբանանն ու Հայաստանն ունեն հաջող հարաբերություններ տարբեր ոլորտներում, հատկապես՝ բիզնեսի:
Այս մասին Սաադ Հարիրին ասել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի պատվին տրված ընթրիքի ժամանակ:
«Լիբանանահությունը կարեւոր դեր է խաղում այս հարաբերությունների զարգացման մեջ` հատկապես նկատի առնելով, որ նրանք համարվում են աշխույժ դերակատար թե՛ լիբանանյան ազգային կյանքում, թե՛ աշխատանքային, արտադրության, մշակութային, կրթական եւ արվեստի ոլորտներում»,- ասել է Լիբանանի կառավարության ղեկավարը:
Սաադ Հարիրի խոսքով՝ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների զարգացումը գտնվում էր նահատակ վարչապետ Ռաֆիկ Հարիրիի ուշադրության կենտրոնում, եւ նա դարձավ լիբանանցի առաջին բարձրաստիճան պաշտոնյան, ով սկսած 1997-ից երեք անգամ այցելեց Հայաստան:
«Հույս ունեմ շարունակելու նրա առաքելությունը` միշտ մտքում ունենալով երկու ժողովուրդների շահերն ու բարեկամական հարաբերությունները»,- ասել է նա:
Կարեն Կարապետյանն էլ հույս է հայտնել, որ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները մոտ ժամանակներս կյանքի կկոչվեն եւ նոր թափ ու որակ կհաղորդեն հայ եւ լիբանանցի ժողովուրդների բազմաբովանդակ փոխգործակցության խորացմանը:

Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Lebanon Saad Hariri said that Armenia and Lebanon are in successful relations in various sectors, especially in business.
Saad Hariri said this during the dinner in honor of Armenian Prime Minister Karen Karapetyan.
“Lebanese Armenians have always played a significant role in the development of those relations, particularly taking into consideration the fact that they are considered to be active leaders in our national life, workforce, production, culture, education and arts,” Lebanese PM said.
According to Saad Hariri, late Rafik Hariri, former PM of Lebanon, attached special importance to the development of relations between Armenia and Lebanon, becoming the first Lebanese high-ranking official, who paid three visits to Armenia from 1997.
“I am hopeful to continue his mission, always prioritizing the interests and friendship between our peoples,” he said.
Karen Karapetyan expressed hope that the agreements between the two countries will soon be implemented, giving a new impeturs and quality to deepening of multilateral collaboration between Armenian and Lebanese people.