Երեւանում քննարկվել է «20 արդյունք մինչեւ 2020» փաստաթուղթը
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանում կայացել է Արեւելյան գործընկերության առաջին հարթակի շրջանակում գործող Հանրային կառավարման բարեփոխումների աշխատանքային խմբի քննարկումը:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարեն Նազարյանն ընդգծել է, որ Երեւանում անցկացվող այս հանդիպումն առաջինն է՝ օրեր առաջ Բրյուսելում տեղի ունեցած ԱլԳ վերանայված ճարտարապետության մեկնարկից հետո։
Փոխնախարարը նաեւ նշել է, որ Արեւելյան գործընկերության բրյուսելյան գագաթաժողովում հաստատված «20 արդյունք մինչեւ 2020» փաստաթուղթը նոր ուղենիշն է, որ մոտակա տարիներին առաջնորդելու է գործընկերության համատեղ օրակարգի ձեւաչափում ընթացող բոլոր գործընթացները:
Խոսելով ՀՀ-ԵՄ կապերի մասին՝ Կարեն Նազարյանը նշել է, որ Համապարփակ ու ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի եւ Գործընկերության առաջնայնություններ փաստաթղթի դրույթների արդյունավետ իրագործումը մեծ նշանակություն կունենա Հայաստանի հանրության եւ կառավարության հետագա գործունեության համար։

Yerevan discusses “20 Deliverables for 2020” document
Yerevan /Mediamax/. Yerevan hosted the discussion of Public Administration Reform Panel within the frames of Eastern Partnership Platform 1.
Deputy Foreign Minister of Armenia Karen Nazaryan emphasized that this is the first meeting after the start of the review of EaP architecture, which took place in Brussels a few days ago.
Karen Nazaryan noted that “20 Deliverables for 2020” document, approved at the  Eastern Partnership Summit, is a milestone, which will lead all the processes within the joint agenda of EaP.
Touching upon Armenia-EU ties, he remarked that the efficient implementation of the provisions of the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement will significantly influence the functioning of Armenia’s public and government.