Փաշինյան. Մենք արժեւորում ենք ՌԴ-ի հետ բարեկամական կապերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ՌԴ պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ այցելել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատուն:
Կառավարության հաղորդագրության համաձայն՝ վարչապետը շնորհավորել է դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին, մաղթել խաղաղություն եւ բարգավաճում:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել նաեւ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին եւ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւին:
Վլադիմիր Պուտինի հղված ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Մենք Հայաստանում արժեւորում ենք մեր երկրների ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամական կապերը, որոնք հուսալի հիմք են դարձել զարգացնելու միջպետական հարաբերությունները ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունների հունով։
Խորին համոզմունք ունեմ, որ կառուցողական փոխգործակցության հետագա ընդլայնումը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձեւաչափում, ինչպես նաեւ փոխշահավետ ծրագրերի համատեղ առաջմղումը տնտեսության եւ մշակութային-հումանիտար ոլորտներում լիարժեք համապատասխանում են Հայաստանի եւ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովուրդների հիմնարար շահերին։
Համոզված եմ, որ վերջերս կայացած մեր հանդիպումը Սոչիում Եվրասիական տնտեսական միության գագաթնաժողովի շրջանակում եւս մեկ քայլ է հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների հետագա ամրապնդման եւ հարստացման համար՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների եւ պետությունների, ի շահ Հարավային Կովկասում անվտանգության եւ կայունության ապահովման»:

Пашинян: Мы ценим дружественные связи с Россией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян посетил посольство России по случаю государственного праздника – Дня России.
Согласно сообщению правительства, премьер-министр поздравил посла Сергея Копыркина, пожелал мира и процветания.
Никол Пашинян также направил поздравительные послания президенту России Владимиру Путину и премьер-министру Дмитрию Медведеву.
В послании Владимиру Путину, в частности, говорится:
«В Армении мы ценим многовековые связи наших народов, которые стали надежной основой для того, чтобы направить межгосударственные отношения в русло дружественных стратегических отношений.
Я глубоко убежден, что дальнейшее расширение конструктивного взаимодействия как в двустороннем, так и многостороннем формате, а также совместное продвижение взаимовыгодных программ в экономической и культурно-гуманитарной сферах полностью соответствуют основополагающим интересам братских народов Армении и России.
Уверен, что наша недавняя встреча в Сочи в рамках саммита Евразийского экономического союза – это еще один шаг для дальнейшего укрепления и обогащения армяно-российских союзнических отношений во благо наших народов и государств, в интересах обеспечения безопасности и стабильности на Южном Кавказе».