Շարմազանով. Ադրբեջանը եւ Թուրքիան սպառնում են նաեւ ՀԱՊԿ-ին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովն ասել է, որ «Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի նկրտումները վտանգավոր են ոչ միայն Հայաստանի, այլեւ տարածաշրջանի անվտանգության համար»:
«Այդ երկու պետություններն իրական սպառնալիք են ՀԱՊԿ տարածաշրջանի հարավային սահմանների համար»,- ասել է Էդուարդ Շարմազանովը սեպտեմբերի 13-ին՝ ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովի հետ հանդիպմանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաեւ հոկտեմբերի 29-30-ին Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդի եւ վեհաժողովի լիագումար նիստերի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր:

Шармазанов: Азербайджан и Турция являются угрозой и для ОДКБ - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Вице-спикер Национального собрания Армении Эдуард Шармазанов заявил, что «посягательства Азербайджана и Турции угрожают не только Армении, но и безопасности региона».
«Эти две страны являются настоящей угрозой южным границам ОДКБ», - отметил Эдуард Шармазанов 13 сентября на встрече с председателем Комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связей с соотечественниками Леонидом Калашниковым.
На встрече обсуждались также вопросы организации заседаний Совета и Ассамблеи Парламентской Ассамблеи ОДКБ, которые пройдут 29-30 октября в Ереване.