Պուտին. Ռուս-հայկական կապերը համապատասխանում են երկկողմ շահերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել նախագահ Արմեն Սարգսյանին:
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ: Գոհունակությամբ արձանագրում եմ մեր երկու երկրների հարաբերությունների բարեկամական, դաշնակցային բնույթը, առեւտրատնտեսական, գիտատեխնիկական, հումանիտար եւ մյուս ոլորտներում երկկողմ համագործակցության բարձր մակարդակը:
Համոզված եմ, որ ռուս-հայկական գործընկերային կապերի ողջ համալիրի ընդլայնումը համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների հիմնարար շահերին եւ ընթանում է տարածաշրջանում կայունության եւ անվտանգության ապահովման հունով:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն եւ հաջողություններ, իսկ Հայաստանի քաղաքացիներին՝ խաղաղություն ու բարօրություն»,- ասված է ՌԴ նախագահի ուղերձում:

Путин: Армяно-российское сотрудничество соответствует интересам обеих стран - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент России Владимир Путин по случаю Дня независимости Армении направил сегодня поздравительное послание президенту Армении Армену Саргсяну.
«Сердечно поздравляю Вас по случаю Дня независимости Республики Армения. С удовлетворением отмечаю дружественный и союзнический характер отношений между нашими странами, высокий уровень  торгово-экономического, научно-технического, гуманитарного и др. сотрудничества.
Уверен, что расширение спектра российско-армянских партнерских связей соответствует основополагающим интересам наших братских народов и способствует обеспечению стабильности и безопасности в регионе.
Искренне желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а гражданам Армении – мира и благополучия», - говорится в послании президента России.