«Գործընկերները չպետք է խրախուսեն սպառազինությունների մրցավազքը»
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ «միջազգային գործընկերները պետք է ձեռնպահ մնան բոլոր այն գործողություններից, որոնք հանգեցնում են տարածաշրջանում սպառազինությունների մրցավազքին եւ ավելացնում անկայունության վտանգները»։
Այս մասին ԱԳ նախարարի պաշտոնակատարը հայտարարել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ՝ նորանշանակ ներկայացուցիչ Ռուդոլֆ Միխալկայի հետ հանդիպմանը։
Անդրադառնալով ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հիմնահարցին՝ Զոհրաբ Մնացականյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը կարեւորում է անվտանգության եւ խաղաղության մթնոլորտի ձեւավորումը։

Zohrab Mnatsakanyan and Rudolf Michalka
Yerevan /Mediamax/. Acting Minister of Foreign Affairs of Armenia Zohrab Mnatsakanyan said that “the international partners should refrain from actions that can potentially result in arms race and increase of instability in the region”.
Zohrab Mnatsakanyan said this at the meeting with Rudolf Michalka, newly-appointed Special Representative of the OSCE Chairperson-in-Office for the South Caucasus.
Touching upon the settlement of NK issue, Armenia’s acting FM emphasized that Armenia attaches importance to forming the atmosphere of security and peace.