Զոհրաբ Մնացականյան․ Բանակցությունների դինամիկան պահպանվում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ ադրբեջանցի գործընկեր Էլմար Մամեդյարովի հետ հերթական հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքներն ընթացքի մեջ են։
«Դինամիկան պահպանվում է։ Մենք երբեւէ սպասեցնել չենք տվել եւ դինամիկայի առումով բավական ակտիվ ենք առաջ շարժվել ու մտադրություն չունենք փոխելու մեր մոտեցումը։ Ժամկետների մասին կհայտարարվի բոլոր կողմերի հետ համաձայնություն ձեռք բերելուց հետո»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է նախարարը։
Զոհրաբ Մնացականյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել հունիսի 20-ին Վաշինգտոնում, իսկ մինչ այդ՝ ապրիլի 15-ին՝ Մոսկվայում։

Armenian FM: The negotiations develop dynamically
Yerevan/Mediamax/. Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan said today that the preparation of yet another meeting with his Azerbaijani counterpart Elmar Mammadyarov is underway.
“We have preserved the dynamics. We have never made people wait too long, and we are quite active in terms of the dynamics without any intention to change our approach. We will announce the date once the agreement with all the sides is reached,” Minister Mnatsakanyan told journalists.
The latest meeting of Zohrab Mnatsakanyan with Elmar Mammadyarov took place on June 20 in Washington, following the one on April 15 in Moscow.