Զոհրաբ Մնացականյան․ Բանակցությունների դինամիկան պահպանվում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն այսօր ասել է, որ ադրբեջանցի գործընկեր Էլմար Մամեդյարովի հետ հերթական հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքներն ընթացքի մեջ են։
«Դինամիկան պահպանվում է։ Մենք երբեւէ սպասեցնել չենք տվել եւ դինամիկայի առումով բավական ակտիվ ենք առաջ շարժվել ու մտադրություն չունենք փոխելու մեր մոտեցումը։ Ժամկետների մասին կհայտարարվի բոլոր կողմերի հետ համաձայնություն ձեռք բերելուց հետո»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է նախարարը։
Զոհրաբ Մնացականյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել հունիսի 20-ին Վաշինգտոնում, իսկ մինչ այդ՝ ապրիլի 15-ին՝ Մոսկվայում։

Зограб Мнацаканян: Динамика переговоров сохраняется - Mediamax.am
Ерева/Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян заявил сегодня, что подготовительные работы к очередной встрече с его азербайджанским коллегой Эльмаром Мамедьяровым находятся в процессе.
«Динамика сохраняется. Мы не давали когда-либо повода для ожидания и с точки зрения динамики очень активно двигались вперед, и мы не намерены менять наш подход. О сроках встречи будет объявлено после достижения согласия между всеми сторонами»,- отметил министр в беседе с журналистами.
Последняя встреча Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедьярова состоялась 20 июня в Вашингтоне, до этого – 16 апреля в Москве.